Pod hasłem „Pokonujemy bariery” [FOTO]

0
545

„Pokonujemy bariery” – takie hasło przyświecało kolejnej charytatywnej akcji, która wczoraj znalazła swój finał w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kole. Krył się pod nią koncert, którego celem było zebranie środków na zakup platformy umożliwiającej przejazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich przez schody przy kasie kina.

Przed zebraną publicznością najpierw wystąpił zespół Jazz Alert składających się z pięciorga młodych muzyków: Zbigniewa Żmijewskiego – saksofon, Juliana Kokocińskiego – fortepian, Antoniny Szymczak – ksylofon, Dawida Janickiego – bas oraz Bartka Janickiego – perkusja. W drugiej części natomiast sceną zawładnęli grający na gitarze Andrzej Trębacki, skrzypcach – Krzysztof Toruński oraz wokaliści: Anna Trębacka, Wiktoria Toruńska i Marek Fabisiak.

Publiczność gromko oklaskiwała atystów i żywo reagowała na ich występ. I niech żałują ci, którzy nie byli. Niezależnie bowiem od charytatywnego celu koncertu, był on okazją do tego, by kilkadziesiąt minut spędzić, słuchając dobrej muzyki.

Nawiązując do podjazdu dla niepełnosprawnych. Może samorządowcy pomyśleliby o tym, aby pomóc go sfinansować? A może znajdzie się darczyńca, który wesprze inicjatywę, mającą na celu zlikwidowanie tej bariery?

Obserwowaliśmy artystów, gdy przygotowywali się do występu. Poniżej galeria zdjęć z próby przed koncertem. Zachęcamy do obejrzenia.