Po raz kolejny tenisiści walczyli o puchar sołtysa Babiaka

0
253

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Sołectwa Babiak w kategorii open odbył się wczoraj w hali sportowej w Babiaku. Z obliczeń organizatorów wynika, że to przynajmniej 18. edycja sportowego wydarzenia. – Zaczynaliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury, a turniej zmieniał się na przestrzeni lat – powiedział prezes Stowarzyszenia babiak21, Mariusz Prażanowski.

W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 31 mężczyzn i 7 kobiet, ale ponieważ 2 panów nie stawiło się na rozgrywki, więc do walki o tytuł stanęło 36 zawodników. Mężczyźni zostali podzieleni na 4 grupy, natomiast kobiety utworzyły jedną. Z każdej grupy do dalszych rozgrywek awansowało 2 zawodników. W kolejnym etapie tenisista, który przegrał pojedynek, odpadał z turnieju.

Ostatecznie – w kategorii kobiet – z rywalizacji zwycięsko wyszła Karolina Kowalewska. Drugie miejsce zajęła Natalia Jastrzębska, a trzecie – Katarzyna Jastrzębska.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Tomasz Zieliński. Tuż za nim uplasował się Sebastian Sujewicz, a na najniższym stopniu podium stanął Maciej Rosiński.

Organizatorami turnieju byli Stowarzyszenie babiak21, sołectwo Babiak oraz Gminny Ośrodek Kultury w Babiaku.