To będzie weekend pod znakiem etno! Organizatorzy zapraszają!

0
82

Zaczynają wystawą w piątek, 24 września, o 16.00. W sobotę i niedzielę, od 14.00 do 19.00 zapraszają na ETNO-Targ, a w niedzielę, a o 16.00 na widowisko muzyczne z kwiatowym przesłaniem pt. „Róża kujawska z przytupem”. To oznacza, że najbliższy weekend w Kole upłynie pod hasłem etno za sprawą podsumowania projektu „Z misy chłopskiej na fartuch” odwołującego się do motywu róży kujawskiej, która dominowała w zdobnictwie kolskich fajansów, produkowanych w fabryce założonej przez rodzinę Freudenreichów w 1842 roku i działającej do początków naszego stulecia, na który Miejski Dom Kultury w Kole uzyskał dofinansowanie w wysokości 22.000 złotych. – Jesteśmy już po warsztatach hafciarskich, tworzenia papierowych kwiatów, malowania fartuchów i malowania ceramiki. Przygotowujemy się do wystawy, na wernisaż której zapraszamy 24 września o godz. 16.00. Wyeksponujemy na niej prace wykonane podczas rękodzielniczych spotkań. Przy okazji, po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat, zaprezentujemy stroje ludowe z zasobów Miejskiego Domu Kultury w Kole, którym, dzięki otrzymanej dotacji, udało się przywrócić dawny blask informują organizatorzy.

Kolejne warsztaty prowadzone w ramach projektu, to warsztaty muzyczne, gdzie miłośnicy śpiewu uczyli się piosenek ludowych. Inna grupa brała udział w warsztatach tańca. Efekty pracy, zarówno śpiewaków, jak i tancerzy, będzie można podziwiać w zaplanowanym widowisku muzycznym z kwiatowym przesłaniem pt. „Róża kujawska z przytupem”. – Zapraszamy na nie w niedzielę, 26 września, o godz. 16.00. W projekcie zaplanowaliśmy przestrzeń dla lokalnych twórców, rękodzielników, rzemieślników i kolekcjonerów, którzy 25 i 26 września będą mogli prezentować swoje dzieła i zbiory na pierwszym kolskim ETNO-Targu. Lista jest otwarta i można ciągle zgłaszać swoje uczestnictwo. ETNO-Targ zaplanowaliśmy w otwartej przestrzeni przed domem kultury. Liczymy, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów i nie zmusi do przeniesienia wydarzenia do gmachu naszej placówki.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here