Fałszywy policjant kontrolował nastolatków

0
47
Kolscy stróże prawa zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który podając się za policjanta podjął czynności kontrolne wobec grupy nastolatków. Młody mieszkaniec Koła usłyszał już zarzut podszywania się za policjanta oraz podjęcia czynności będących w gestii funkcjonariusza publicznego, za który grozi kara do roku pozbawienia wolności.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole, wieczorem 17 stycznia 2019 roku, otrzymali zgłoszenie od jednego z rodziców, że młody mężczyzna, podając się za policjanta, legitymował nieletnie osoby w jednym z miejskich parków. Kilkadziesiąt minut później stróże prawa z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kolskiej Policji zatrzymali 19-letniego mieszkańca Koła, który prawdopodobnie w formie żartu postanowił podejść do ośmioosobowej grupy młodzieży w wieku 13-16 lat, i przedstawiając się za policjanta, dokonał sprawdzenia zawartości ich kieszeni. Jedna z osób wobec której samozwańczy policjant podjął czynności kontrolne, o zaistniałej sytuacji powiadomiła swojego rodzica, który natychmiast informację przekazał prawdziwym funkcjonariuszom Policji. Podczas zatrzymania młody mieszkaniec Koła był trzeźwy. Ponadto mundurowi ujawnili w samochodzie 19-latka niebieską lampę błyskową emitującą sygnały świetlne łudząco podobne do sygnałów używanych przez Policję oraz replikę pistoletu COLT z magazynkiem na plastikowe kulki.
Fałszywy policjant usłyszał już zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego oraz wykonywania czynności związanych z jego funkcją. 19-latek przyznał się do winy lecz odmówił śledczym składania wyjaśnień w sprawie. Za swój bezmyślny żart może trafić do więzienia nawet na 12 miesięcy.
źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here