Ekonomik bił rekord [WIDEO]

0
140

Zasiedli na karimatach, otworzyli książki i czytali. 190 uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole dołączyło do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Ekonomik bił rekord w tej akcji.

Jak nie czytam, jak czytam” to nazwa ogólnopolskiej akcji, której pomysłodawcą i organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole”. To ona rozpropagowała przedsięwzięcie, które w całym kraju wcieliły w życie biblioteki szkolne i publiczne.

Ekonomik bił rekord!

Rok temu, dzięki determinacji ponad 2000 wypożyczalni z całej Polski, 432.608 uczniów czytało w jednym momencie. Robili to w różnych miejscach. Po książki sięgnęli w szkołach, na rynkach i ulicach miast, w centrach handlowych, a nawet górskich szlakach.

Akcja jest apolityczna i niekomercyjna, a jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Młode pokolenie jest bowiem jedyną nadzieją na wzrost zainteresowania czytelnictwem. A statystyki nie napawają optymizmem. Według badań przeprowadzonych wśród Polaków powyżej 15. roku życia, aż 63 procent nie czyta ani jednej książki w ciągu roku. 
W tegorocznej edycji wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole. W czwartek, 1 czerwca, punktualnie o 10.00, wraz z opiekunami 190 uczniów zasiadło na materacach i karimatach, by zatopić się w lekturze przyniesionych przez siebie książek.