Ekonomik bił rekord [WIDEO]

0
125

Zasiedli na karimatach, otworzyli książki i czytali. 190 uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole dołączyło do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Ekonomik bił rekord w tej akcji.

Jak nie czytam, jak czytam” to nazwa ogólnopolskiej akcji, której pomysłodawcą i organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole”. To ona rozpropagowała przedsięwzięcie, które w całym kraju wcieliły w życie biblioteki szkolne i publiczne.

Ekonomik bił rekord!

Rok temu, dzięki determinacji ponad 2000 wypożyczalni z całej Polski, 432.608 uczniów czytało w jednym momencie. Robili to w różnych miejscach. Po książki sięgnęli w szkołach, na rynkach i ulicach miast, w centrach handlowych, a nawet górskich szlakach.

Akcja jest apolityczna i niekomercyjna, a jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Młode pokolenie jest bowiem jedyną nadzieją na wzrost zainteresowania czytelnictwem. A statystyki nie napawają optymizmem. Według badań przeprowadzonych wśród Polaków powyżej 15. roku życia, aż 63 procent nie czyta ani jednej książki w ciągu roku. 
W tegorocznej edycji wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole. W czwartek, 1 czerwca, punktualnie o 10.00, wraz z opiekunami 190 uczniów zasiadło na materacach i karimatach, by zatopić się w lekturze przyniesionych przez siebie książek.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here