Zmiany w składzie komisji rewizyjnej. Następcą Ewy Lewickiej jest Andrzej Cesarz

0
192
lewicka-6

Radna Ewa Lewicka zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Kole. Pisemnie swoją decyzję uzasadniła faktem zwiększonych obowiązków i konieczną dyspozycyjnością, wynikającą z zajmowanego stanowiska Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. W dobie pandemii koronawirusa pracy ma znacznie więcej niż w normalnych warunkach. Taka argumentacja spotkała się z pełnym zrozumieniem radnych. Rezygnacji towarzyszyły podziękowania, jakie Ewa Lewicka usłyszała od wiceprzewodniczącego Artura Szafrańskiego.

Ale na tym nie koniec. Decyzja o rezygnacji z funkcji przewodniczącej została rozszerzona o członkostwo w organie kontrolnym. Decyzję o opuszczeniu szeregów komisji podjęła też radna Maria Sokołowska, która pisemnie nie podała powodu, ale w czasie obrad poinformowała, że powodów było kilka, m.in. brak chętnych do pracy w komisji radnych z Klubu „Porozumienie dla Koła”, dużo zajęć społecznych, względy osobiste i zdrowotne oraz praca w dwóch innych komisjach. Z komisji zrezygnowali też Halina Musiałek i Grzegorz Gibaszek, którzy pisemnie wskazali powody swej decyzji.

Jak nietrudno się domyślić, sytuacja wywołała dyskusję, w której mowa była nawet o potencjalnej wizji paraliżu całej rady, ale ostatecznie polemika i głosowania zakończyły się skompletowaniem komisji rewizyjnej w nowym składzie. Aktualnie organ tworzą: Robert Cesarz, Andrzej Cesarz, Marek Kaftan, Sebastian Kuty i Michał Piasecki, co oznacza, że ze starego składu został tylko Robert Cesarz. Przewodniczącym organu kontrolnego został Andrzej Cesarz, a była przewodnicząca zadeklarowała pomoc nowo powołanym członkom.

Przebieg dyskusji można obejrzeć w Internecie. Obrady są dostępne na http://kolo.esesja.pl/transmisja/6981/xxiv-sesja-rady-miejskiej-w-kole-14-maja-2020-r.htm

zdj. okrągłemiasto, youtube

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here