Dni Koła za nami. Atrakcji sporo, ale tłumów nie było…

0
703

Co prawda, program tegorocznych Dni Koła był bardzo bogaty, ale chętnych do korzystania z przygotowanych atrakcji było zauważalnie mniej niż w latach ubiegłych. Co było tego powodem? Trudno jednoznacznie stwierdzić, ale zapewne przyczynił się do tego termin przeprowadzenia jednej z najważniejszych lokalnych imprez. Zwykle na Dni Koła organizatorzy zapraszali mieszkańców w pierwszy weekend czerwca. Tym razem był to koniec maja, na dodatek zbiegł się z Dniem Matki. Ponadto, co zapewne ważne dla piłkarskich kibiców, w sobotni wieczór odbył się finał Ligi Mistrzów 2018. Niewykluczone, że wielu fanów futbolu, zamiast koncerty na płycie kolskiego MOSiR-u, wybrało pasjonujący mecz Realu Madryt z Liverpoolem. Tak czy inaczej, tłumów – również podczas koncertu gwiazdy sobotniego wieczoru – nie było.

Zanim jednak na scenę wyszedł belgijski piosenkarz, Danzel, do południa – nie tylko na dzieci – czekały atrakcje, występy lokalnych młodych artystów, koncerty i tańce disco. Na scenie zaprezentowała się Zumba Kids, dzieci z kolskich przedszkoli i szkół podstawowych, zespół taneczny Debiut, trzy formacje z MDK-u: zespół taneczny Friska, Zespół Pieśni i Tańca Koło oraz Studio Wokalne. Zaśpiewała też laureatka Festiwalu Piosenki „Opole w Kole”, Lena Kowalska. Koło stało się również pierwszym etapem na trasie Roztańczonej Wielkopolski w ramach Mistrzostw Polski w tańcu disco polo i dance, a zanim na scenę wszedł Danzel, zebranych na stadionie bawiły zespoły Nipperboy, Faster i Mirami. Sobotę zwieńczyła zabawa z dj. Nero.

W sobotę nie brakło także piłkarskich akcentów. Rozegrane zostały bowiem mecze młodzików młodszych: MKS Olimpia Koło – TUR 1921 Turek oraz juniorów młodszych: MKS Olimpia Koło – Marcinki Kępno. Na płycie stadionu pojawili się też miłośnicy starych motocykli.

Niedziela upłynęła na romskich rytmach. Przed publicznością wystąpili akordeonista Leonardo, tancerka Leyla, Cygański Tabor z Ciechocinka oraz ks. Andrzej Klauze.

W niedzielę amatorzy sportowych emocji mogli kibicować młodym piłkarzom. Na stadionie rozegrane zostały bowiem spotkania trampkarzy młodszych: MKS Olimpia Koło – TUR 1921 Turek oraz młodzików starszych: MKS Olimpia Koło – Victoria Września.

Ale Dni Koła to nie tylko impreza na stadionie. Miłośnicy innego gatunku muzyki, w Miejskim Domu Kultury, mieli możliwość wysłuchania koncertów Tomasza Żółtko oraz Izabelli Effenberg i Pawła Czubatki.

Organizatorem Dni Koła był Urząd Miejski w Kole, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Komendą Hufca ZHP Koło. O zdrowie i bezpieczeństwo uczestników zabawy dbali członkowie Oddziału Rejonowego PCK w Kole.