Z początkiem czerwca wracają Dni Otwartej Wieży

0
50

Z początkiem czerwca, po rocznej przerwie związanej z pandemią koronawirusa, wraca możliwość wchodzenia na ratuszową wieżę i podziwiania panoramy miasta. Zwiedzanie odbywać się będzie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca aż do października. Każdy, kto w wyznaczonym czasie przyjdzie do ratusza, będzie miał okazję poznać historię zabytku oraz wejść na wieżę, skąd można podziwiać niezwykły widok na okolicę.

Po raz pierwszy będzie można to zrobić w niedzielę, 6 czerwca br., w godzinach od 11.00 do 14.00. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą zapraszają do skorzystania z tej okazji. Tego dnia szczególnie zapraszają dzieci z okazji ich święta. Na najmłodszych czekają atrakcyjne upominki.

W tym samym czasie Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zaprasza do skorzystania z możliwości bezpłatnego zwiedzania wystawy stałej pt. „Fajans kolski – formy, dekoracje, techniki zdobnicze” znajdującej się w ratuszu. Wchodząc na basztę będzie można także obejrzeć przygotowaną przez Piotra Śniegockiego wystawę dawnych maszyn rolniczych produkowanych w kolskiej fabryce Michała Ostrowskiego. Przy okazji można będzie nabyć foldery informacyjne o zabytkach kolskiego grodu. Zwiedzanie odbywać się będzie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

źródło: SPMKnW

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here