Budowali „wieżę współpracy”

0
64
20191205-111442

Wolontariusze współpracujący z Lokalnym Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Przyjaciele Świętego Mikołaja” na co dzień wspierają swoich rówieśników w nauce, włączają się aktywnie w akcje na rzecz miasta i powiatu, wspierają organizacje pozarządowe pomagające chorym dzieciom i osobom z niepełnosprawnościami.

Wczoraj, tj. 5 grudnia, w dniu święta wolontariuszy, Stowarzyszenie „Przyjaciele Świętego Mikołaja” zorganizowało w gościnnych progach Liceum Ogólnokształcącego w Kole imprezę promującą wolontariat długoterminowy i integrującą wolontariuszy współpracujących z Lokalnym Centrum Wolontariatu.

Uczestnicząca w wydarzeniu młodzież aktywnie spędziła czas budując „wieżę współpracy”, układając puzzle, opowiadając intrygujące historie, tańcząc i śpiewając. Poszczególne koła wolontariatu prezentowały na forum przygotowane wcześniej gazetki ścienne opowiadające o pracy wolontariuszy.

Lokalne Centrum Wolontariatu zajmuje się promowaniem idei wolontariatu, organizuje warsztaty kompetencyjne, koordynuje programy oraz udział w kampaniach społecznych, szkoli koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariatu, integruje i wspiera wolontariuszy.

Obchody Dnia Wolontariusza zostały sfinansowane z programu Korpusu Solidarności przy współpracy z Wielkopolską Radą Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych.

W wydarzeniu wzięły udział Szkolne Koła Wolontariatu z Bursy Szkolnej w Kole, Zespołu Szkół Technicznych w Kole, Liceum Ogólnokształcącego w Kole, Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego. Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz wspierania organizacji pożytku publicznego.

źródło i zdjęcia: Lokalnym Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Przyjaciele Świętego Mikołaja”

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here