Nadnerzanki świętowały 15-lecie działalności artystycznej

0
56
79189976_1567745776700919_5082326722246868992_o

W tym roku zespół folklorystyczny Nadnerzanki obchodzi 15-lecia działalności. Z tej okazji w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Dąbiu odbyło się jubileuszowe spotkanie. W uroczystościach brali udział przedstawiciele władz samorządowych oraz wielu zaproszonych gości, którzy przez wszystkie lata współpracowali i wspierali działalność zespołu. Nie mogło również zabraknąć zaprzyjaźnionego zespołu śpiewaczego Dobrowianki.

Zespół Nadnerzanki powstał z inicjatywy ówczesnej dyrektor MGOKiBP Zofii Kaźmierskiej, przy ogromnym wsparciu ówczesnego burmistrza Stanisława Gralaka. Pierwsze próby polegały na przypomnieniu starych melodii ludowych i doborze repertuaru, czym do dziś zajmuje się Barbara Jedyńska, Kierownikiem zespołu jest Eugeniusz Kuliński – akordeonista, a skład zespołu to: Teresa Augustyniak, Krystyna Chwiałkowska, Teresa Grzyb, Barbara Jedyńska, Jadwiga Lewandowska, Zofia Łukowiak, Teresa Niewiadomska, Elżbieta Niszczak, Danuta Owczarek, Róża Świątek, Bożena Żurawik, Eugeniusz Kuliński, Jan Mintus, ⴕ Zdzisław Owczarek.

Nadnerzanki występuje na scenach gminnych, powiatowych, wojewódzkich a nawet krajowych. Brały udział m.in. w Festiwalu Kapel i Zespołów Ludowych w Kazimierzu Dolnym i Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Polski Północnych ku Czci Matki Jedności i Królowej Pomorza w Piasecznie. Każdy rok działalności grupy to kolejne występy, sukcesy i nagrody. Dużym osiągnięciem jest nagranie płyty. Zespół może się pochwalić licznymi pucharami, dziesiątkami dyplomów, nagrodami rzeczowymi i finansowymi.

Jubileusz był okazją do życzeń, podziękowań a także rozmów, wspomnień i wspólnych śpiewów.

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Dąbiu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here