Brdowscy wioślarze przywieźli z Gdańska cztery medale

0
144

Brdowscy wioślarze, w minioną sobotę, 18 września br., uczestniczyli w 71. Pucharze Bałtyku, który został rozegrany na torze „Martwa Wisła” w Gdańsku. Brdowianie wystartowali w konkrecji czwórki podwójnej ze sternikiem młodzików, do której wystawili dwie osady – jedną starszą i drugą młodszą. Pierwsza w składzie: Patrycja Zawadzka, Marta Chabasińska, Wiktoria Pałubińska, Marcelina Kędzierska oraz sternik Franciszek Racinowski zameldowała się na mecie jako druga, natomiast najmłodsza osada regat w składzie: Laura Mikołajczyk, Łucja Stokowska, Agata Paprocka, Amelia Trafna i sternik Bartosz Zarębski wywalczyła brązowy medal. W konkurencji czwórek podwójnych ze sternikiem mix, gdzie wspólnie z klubem LOTTO Bydgostia brdowski klub wystawił dwie osady, jedna z nich zdobyła brązowy medal. To osada w składzie: Leon Pranczk, Patrycja Zawadzka, Franciszek Racinowski, Marta Chabasińska oraz sternik Julian Semrau.

Brdów również wspólnie z Lotto Bydgostią wystawił czwórkę podwójną ze sternikiem chłopców, która dopłynęła do mety jako druga. W jej składzie znaleźli się: Jakub Bielaszewski, Leon Pranczk, Jakub Matuszewski, Franciszek Racinowski oraz Oliwier Skoczylas.

Wioślarze z Brdowa przywieźli z Gdańska cztery medale. Zdobyły je osady, które nadal uczą się wiosłowania. Od maja tamtego roku grupa trenujących wioślarstwo dzieci i młodzieży zwiększa się, co można zauważyć po startujących osadach na wodzie. – Ten sezon na wodzie był dość napięty. Możliwe, że na zakończenie sezonu brdowianie wystąpią w regatach w Berlinie, jeśli wszystko się ułoży po ich myśli i nie będzie większych restrykcji COVID-owych powiedział trener Bartosz Mikołajczyk. – Każdy sezon jest ciekawy, bo przynosi niespodzianki. W tym pojawiła się duża grupa młodych wioślarzy, którzy w przyszłości mogą powalczyć o medale w najważniejszych regatach – dodał Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów