Brdowscy wioślarze przywieźli z Gdańska cztery medale

0
56

Brdowscy wioślarze, w minioną sobotę, 18 września br., uczestniczyli w 71. Pucharze Bałtyku, który został rozegrany na torze „Martwa Wisła” w Gdańsku. Brdowianie wystartowali w konkrecji czwórki podwójnej ze sternikiem młodzików, do której wystawili dwie osady – jedną starszą i drugą młodszą. Pierwsza w składzie: Patrycja Zawadzka, Marta Chabasińska, Wiktoria Pałubińska, Marcelina Kędzierska oraz sternik Franciszek Racinowski zameldowała się na mecie jako druga, natomiast najmłodsza osada regat w składzie: Laura Mikołajczyk, Łucja Stokowska, Agata Paprocka, Amelia Trafna i sternik Bartosz Zarębski wywalczyła brązowy medal. W konkurencji czwórek podwójnych ze sternikiem mix, gdzie wspólnie z klubem LOTTO Bydgostia brdowski klub wystawił dwie osady, jedna z nich zdobyła brązowy medal. To osada w składzie: Leon Pranczk, Patrycja Zawadzka, Franciszek Racinowski, Marta Chabasińska oraz sternik Julian Semrau.

Brdów również wspólnie z Lotto Bydgostią wystawił czwórkę podwójną ze sternikiem chłopców, która dopłynęła do mety jako druga. W jej składzie znaleźli się: Jakub Bielaszewski, Leon Pranczk, Jakub Matuszewski, Franciszek Racinowski oraz Oliwier Skoczylas.

Wioślarze z Brdowa przywieźli z Gdańska cztery medale. Zdobyły je osady, które nadal uczą się wiosłowania. Od maja tamtego roku grupa trenujących wioślarstwo dzieci i młodzieży zwiększa się, co można zauważyć po startujących osadach na wodzie. – Ten sezon na wodzie był dość napięty. Możliwe, że na zakończenie sezonu brdowianie wystąpią w regatach w Berlinie, jeśli wszystko się ułoży po ich myśli i nie będzie większych restrykcji COVID-owych powiedział trener Bartosz Mikołajczyk. – Każdy sezon jest ciekawy, bo przynosi niespodzianki. W tym pojawiła się duża grupa młodych wioślarzy, którzy w przyszłości mogą powalczyć o medale w najważniejszych regatach – dodał Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here