12. numer „Rocznika Kolskiego” już dostępny

0
125
68801_rocznik-11

Kolejny, 12. już numer „Rocznika Kolskiego” ukazał się drukiem. Publikacja będąca dziełem czterech wydawców: Miejskiego Domu Kultury, Muzeum Technik Ceramicznych, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą, wspartych wiedzą i pracą naukowców, historyków, regionalistów, badaczy amatorów i pasjonatów, ukazała się w ilości 200 egzemplarzy. Jest do nabycia w instytucjach kultury.

W każdym kolejnym roczniku publikuje coraz więcej autorów. Nikt nie otrzymuje honorarium. Autorzy pracują społecznie, a periodyk finansują sponsorzy. Komitet redakcyjny pisma stanowią: Aleksandra Kowalska, Tomasz Nuszkiewicz, Sławomira Królak, Kazimierz Kasperkiewicz, Mariusz Kaszyński, Grzegorz Mokrzycki, Radomir Piorun, Aleksander Krzysztof Sitnik i Piotr Wąsowicz.
Promocja publikacji była okazją do złożenia podziękowań wszystkim zaangażowanym w jej powstanie. W ratuszu spotkali się wydawcy, autorzy i mecenasi oraz czytelnicy. Padło wiele ciepłych słów, bowiem rocznik jest naszą dumą lokalną.

Przez lata „Rocznik Kolski” z korzyścią zmieniał się, zwłaszcza edytorsko. W obecnym pojawiło się 13 tekstów, reprezentujących różną tematykę i rozpiętość chronologiczną. W bieżącym wydaniu znajdują się artykuły: burmistrza Koła Krzysztofa Witkowskiego, Kazimierza Kasperkiewicza, Piotra Wąsowicza, Bożeny Gronert-Ubych, Jacka Skryckiego, Bartosza Kiełbasy, Marcina Nowackiego, o. Aleksandra Sitnika, Urszuli Pękacz, Jadwigi Świgoniak i Wiktorii Słodzińskiej. Numer zamykają opracowania: Kalendarium wydarzeń Ewarysta Jaśkowskiego i Nowości regionalistyczne przygotowane przez Tomasza Nuszkiewicza, który zastąpił Kazimierza Kasperkiewicza i od bieżącego numeru prowadzi tę rubrykę.

Promocję w kolskim ratuszu uświetnił koncert zespołu Sonatka.

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here