Na ergowiosłach przepłynęli Wartę [FOTO]

0
188
DSC06573

Popularyzacja wioślarstwa oraz integracja środowiska były celami kolejne edycji brdowskiej imprezy sportowej. Rok temu członkowie MKS-u „Brdów” oraz mieszkańcy gminy Babiak zmagali się z Notecią, a w tym postanowili rzucić wyzwanie Warcie. I udało się!

Ponad 200 uczestników, a dokładnie 207 śmiałków zasiadło na ergowiosłach, by dołożyć swoje kilometry do wspólnej inicjatywy. Startujące grupy złożone były z rodzin z dziećmi, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Brdowie, Urzędu Gminy Babiak z wicewójtem Radosławem Bartczakiem, babiackiego GOPS-u z kierownikiem Mariuszem Prażanowskim, Nadleśnictwa Koło w Gaju, uczniów SP w Brdowie, przedszkolaków i ich rodziców, a także członków społeczności SP nr 1 w Izbicy Kujawskiej, SP w Babiaku, Bogusławicach i Korzeczniku, przedszkola w Babiaku oraz LO w Izbicy Kujawskiej. Nie brakło „Solnych Cyklistów” z Kłodawy, reprezentantów Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego LOTTO Bydgostia, OSP Brdów z prezesem i naczelnikiem jednostki, OSP Babiak, Komendy Powiatowej Policji w Kole i Posterunku Policji w Babiaku, członków MKS „Brdów” i UKS-u „Brdów” – sekcji tenisa stołowego, członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Brdowskiej i zakładów pracy.

Wirtualne zmagania z Wartą trwały od 10.00 do 17.25, ale choć rzeka ma 808,2 km, w Brdowie przepłynięto aż 858,121 km, czyli o 50 km więcej niż faktycznie liczy.

Zawodnicy płynęli w 14 sesjach, na 11 ergometrach, każda po 30 minut. Po każdej sesji następowała zmiana zawodników i zliczano przepłynięte kilometry. Najlepsza okazała się 11 zmiana, podczas której padł rekord 68,704 km. W pierwszej natomiast płynęli gospodarze, czyli nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Brdowie. W ciągu 30 minut pokonali 58,052 km.

Organizatorami wydarzenia były MKS „Brdów” oraz Szkoła Podstawowa w Brdowie, a współorganizatorem RTW LOTTO Bydgostia. Każdy uczestnik otrzymywał imienny certyfikat udziału w wydarzeniu oraz pamiątkowy długopis. Przygotowano także poczęstunek – domowy bigos, napije oraz wyroby z mleka przekazane przez sponsora. – To już druga nasza akcja wirtualnego przepłynięcie polskiej rzeki. W ubiegłym roku była to Noteć, rzeka nam bliska, która była o połowę krótsza. W tym roku wybraliśmy Wartę, związaną z naszym powiatem, która ma ponad 800 km. Mieliśmy obawy, czy wystarczy nam chętnych do nakręcania kilometrów, ale ku naszej ogromnej radości, chętnych było wielu i wystarczyło. Cel został osiągnięty – powiedział Dariusz Racinowski. – Przedsięwzięcie było trudniejsze, ale chętnych do wspólnej zabawy nie zabrakło. Była to wspaniała integracja nie tylko mieszkańców Brdowa, gminy Babiak, ale także mieszkańców powiatu kolskiego. Udział dzieci i całych rodzin cieszył nas bardzo. Jeśli najmłodszym zaszczepi się bakcyla wioślarstwa, to na pewno to w przyszłości zaowocuje – dodał Bartosz Mikołajczyk.

zdjęcia: okrągłemiasto, MKS „Brdów”

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here