Dziewięć medali kolskich karateków podczas IV Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Centralnego Oyama Polskiej Federacji Karate w Kumite

0
131

Dziewięć medali: pięć złotych, trzy srebrne i jeden brązowy, przywieźli członkowie Kolskiego Klubu Sportów Walki z IV Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Centralnego Oyama Polskiej Federacji Karate w Kumite, zorganizowanych w Ślesinie. W turnieju udział wzięło prawie 120 zawodników z 9 ośrodków Oyama Karate. Kolski klub reprezentowała 13-osobowa grupa podopiecznych sensei Krzysztofa Wojewody i sempai Arkadiusz Wojewody. Stoczyli oni zacięte pojedynki w 5 kategoriach wiekowych. Walki prowadzone były na wysokim poziomie sportowym, a o zwycięstwo w nich było bardzo trudno. Jednak młodzi przedstawiciele Koła stanęli na wysokości zadania. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Nowakowski Bartosz – kat. dziecko do 35 kg, Zalas Kacper – kat. młodzik do 40 kg, Łukaszewska Julia – kat. młodziczka do 35 kg, Waberski Adam – kat. młodzik do 60 kg, Wasielewska Maria – kat. juniorka starsza do 50 kg. Srebro wywalczyli: Stasiak Hubert – kat. dziecko do 25 kg, Żabierek Dominik – kat. junior do 60 kg, Szczesiak Jan – kat. junior starszy do 80 kg. Na najniższym stopniu podium stanął Michalczyk Miłosz – kat. junior starszy do 70 kg.

Mimo dobrych walk eliminacji nie przebrnęli Niżewska Maja, Idczak Martyna, Lewandowski Eryk i Lewicki Jakub. Udział w imprezie był ostatnim sprawdzianem przed wyłonieniem kadry na zbliżające się Mistrzostwa Polski Oyama PFK w Kumite, które odbędą się 13 i 14 kwietnia w Krakowie.
Zarząd klubu i zawodnicy dziękują samorządowi miejskiemu za wsparcie finansowe uczestnictwa w imprezie, a rodzicom za wspaniały doping.

źródło i zdjęcia: Kolski Klub Sportów Walki