Dziewięć medali kolskich karateków podczas IV Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Centralnego Oyama Polskiej Federacji Karate w Kumite

0
93

Dziewięć medali: pięć złotych, trzy srebrne i jeden brązowy, przywieźli członkowie Kolskiego Klubu Sportów Walki z IV Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Centralnego Oyama Polskiej Federacji Karate w Kumite, zorganizowanych w Ślesinie. W turnieju udział wzięło prawie 120 zawodników z 9 ośrodków Oyama Karate. Kolski klub reprezentowała 13-osobowa grupa podopiecznych sensei Krzysztofa Wojewody i sempai Arkadiusz Wojewody. Stoczyli oni zacięte pojedynki w 5 kategoriach wiekowych. Walki prowadzone były na wysokim poziomie sportowym, a o zwycięstwo w nich było bardzo trudno. Jednak młodzi przedstawiciele Koła stanęli na wysokości zadania. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Nowakowski Bartosz – kat. dziecko do 35 kg, Zalas Kacper – kat. młodzik do 40 kg, Łukaszewska Julia – kat. młodziczka do 35 kg, Waberski Adam – kat. młodzik do 60 kg, Wasielewska Maria – kat. juniorka starsza do 50 kg. Srebro wywalczyli: Stasiak Hubert – kat. dziecko do 25 kg, Żabierek Dominik – kat. junior do 60 kg, Szczesiak Jan – kat. junior starszy do 80 kg. Na najniższym stopniu podium stanął Michalczyk Miłosz – kat. junior starszy do 70 kg.

Mimo dobrych walk eliminacji nie przebrnęli Niżewska Maja, Idczak Martyna, Lewandowski Eryk i Lewicki Jakub. Udział w imprezie był ostatnim sprawdzianem przed wyłonieniem kadry na zbliżające się Mistrzostwa Polski Oyama PFK w Kumite, które odbędą się 13 i 14 kwietnia w Krakowie.
Zarząd klubu i zawodnicy dziękują samorządowi miejskiemu za wsparcie finansowe uczestnictwa w imprezie, a rodzicom za wspaniały doping.

źródło i zdjęcia: Kolski Klub Sportów Walki

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here