To była 1. Powiatowa Gala Mistrzów [FOTO]

0
1808
DSC06429

Kilka razy ze sceny padło, że czują się jak na wręczeniu Oscarów. I słowa te na pewno były dla organizatorów miłe. Okrągłe stoły, białe obrusy, balony, wieczorowe stroje i podniosła atmosfera, czyli I Powiatowa Gala Mistrzów, której celem było podziękowanie osobom, organizacjom, stowarzyszeniom oraz przedsiębiorstwom, które swoimi sukcesami, zaangażowaniem i pasją promują ziemię kolską i są jej najlepszą wizytówką. To była także forma podziękowania za wkład pracy na rzecz lokalnej społeczności, w każdym przedziale wiekowym, a także za trud pracy, wytrwałość i wpajanie pozytywnych wzorców dzieciom i młodzieży.

Równorzędne nagrody w formie statuetki zostały przyznane w kategoriach kultura, sport oraz działalność społeczna, a odebrało je około 50 osób oraz przedstawicieli różnych instytucji. Wręczali je wyróżnionym starosta Robert Kropidłowski, jego zastępca Sylwester Chęciński oraz przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Marek Świątek.

W kategorii kultura wyróżnienia trafiły do Manufaktury Piosenki Harcerskiej „Wartaki”, ZTL „Kościelec”, Orkiestry Dętej OSP w Kole, Jakuba Małeckiego, Bartosza Nowackiego, Dariusza Matysiaka, Kolskiego Teatru Otwartego im. Czesława Freudenreicha i Zespołu Tanecznego „Gama”. Wśród sportowców, znaleźli się: Joanna Sołtysiak, Artur Andrzejewski, Jarosław Kawka, Zbigniew Jamrozik, Radosław Małecki, Grzegorz Mójta, Bartosz Bejm, Radosław Namyślak, Marcin Kotleszka, Krzysztofa Bożuchowska, Robert Budny, Sebastian Jaroński, a także OSP w Dobrowie, OSP w Brdowie, Maciej Gralak, Stanisław Gralak, Paweł Lasota, Alicja Szurgot, Jarosław Sobański, Maratończyk Koło, MLUKS Triathlon Koło, MKS „Brdów”, Kolski Klub Sportów Walki Oyama Karate, MKS Olimpia Koło, KS Górnik Kłodawa, UKS Kościelec oraz Koło Strzeleckie przy SP nr 1 w Kłodawie. W podkategorii ciekawe osiągnięcia statuetką nagrodzono Adriana Jaworskiego, Piotra Kotwasińskiego, Tomasza Baleję, Krystiana Jankowskiego i Adama Kmitę oraz Beatę Wasiak.

W obszarze działalności społecznej dostrzeżono: Klub Seniora „Trzecia Zmiana”, Hufiec ZHP Koło, Stowarzyszenie „Malinowa Mamba”, Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą, Klub „Kolska Starówka”, Oddział Rejonowy PCK w Kole, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kłodawie oraz Jadwigę Tyksińską.

Na gali nie brakło także firm, które otrzymały miano Przyjaciół Powiatu Kolskiego. Podziękowania skierowano do szefów Wood-Mizera, KHBC w Straszkowie, Glaspo, Agronasu, Andre Abrasive Articles oraz Geberitu.

Prowadzący galę Dorota Szkudlarek oraz Radosław Małecki prezentowali dokonania wyróżnionych. Nie brakowało też wyrazów uznania i gratulacji ze strony wręczających statuetki oraz na koniec także posła na Sejm RP Leszka Galemby. Nagrodzeni natomiast rewanżowali się podziękowaniami, nie tylko za docenienie ich wysiłku, ale także za organizację wyjątkowej uroczystości.

O oprawę artystyczną 1. Powiatowej Gali Mistrzów zadbał zespół taneczny Muza, a gwiazdami wieczoru byli Katarzyna i Cezary Żakowie.

Nie ulega wątpliwości, że podniosłe wydarzenie, będące formą podziękowań dla wybitnych i ważnych osób oraz instytucji było w naszym powiecie potrzebne. I bardzo dobrze, że zostało zorganizowane. Wyróżnionych zostało bardzo wielu, i biorąc pod uwagę liczbę wręczonych statuetek, można się pokusić o stwierdzenie, że nie był to wybór najlepszych z najlepszych. Około 50 podmiotów to dużo, ale czy na pewno nie brakło wśród nich jeszcze przynajmniej kilku, które zasłużyły, by w tym zaszczytnym, licznym gronie się znaleźć? Nie trzeba być wnikliwym obserwatorem, by mieć ku temu wątpliwości…

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia.