115 lat, czyli jubileusz orkiestry, która… wznieca żar w sercach [WIDEO]

0
657
Sześć orkiestr walczyło o Kryształowe Koło

115 lat liczy Orkiestra Dęta OSP w Kole. Jubileusz ten był celebrowany wczoraj, przy okazji XI Turnieju Orkiestr Dętych o Kryształowe Koło.

Wiele życzeń dalszych sukcesów oraz słów gratulacji odebrała Orkiestra Dęta OSP w Kole. Z okazji 115. rocznicy powstania prezes Jerzy Budka, kapelmistrz Krzysztof Lityński oraz członkowie zespołu odebrali podziękowania za pracę i zaangażowanie. Od zaproszonych gości i władz samorządowych. Świętowaniu towarzyszyło przypomnienie historii orkiestry oraz jej licznych sukcesów w turniejach, festiwalach i przeglądach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Dziś z wielką przyjemnością uczestniczę w jubileuszu 115-lecia powstania orkiestry. Przez te lata przychodziła ona wiele zmian, ale nie ustawało zamiłowanie do muzyki. To zamiłowanie sprawiło, że dzięki ludziom, którzy tworzyli i tworzą tę orkiestrę, możemy dziś świętować tę wspaniałą rocznicę powiedział poseł Leszek Galemba.

Jesteśmy dumni, że mamy taką orkiestrę – zaznaczył starosta Wieńczysław Oblizajek, dziękując za promowanie ziemi kolskiej oraz ruchu ochotniczych straży pożarnych w kraju i za granicą. – Życzę dalszych sukcesów, abyście – jak do tej pory przywozili pierwsze miejsce ze wszystkich festiwali – dodał. W takim duchu życzenia i powinszowania złożyli orkiestrze pozostali goście. Najpiękniejsze jednak słowa skierował do członków zespołu, w imieniu jurorów XI Turnieju Orkiestr Dętych o Kryształowe Koło, Krzysztof Pydyński. – Pan Piotr Czechowiak powiedział, że strażackie orkiestry dęte są po to, by pomagać gasić pożary. Nie dotyczy to jednak kolskiej orkiestry. Ona wprost przeciwnie – wznieca żar i ogień, ale w naszych sercach, a to za sprawą znakomitych interpretacji, zaangażowania, poziomu i atrakcyjności swojego repertuaru. Jeszcze raz ogromne gratulacje!

Jubileusz stał się okazją do wręczenia jednego Medalu Honorowego im. Bolesława Chomicza oraz wielu medali „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. Odznaczenia otrzymali także przyjaciele Orkiestry Dętej OSP w Kole, a medale okolicznościowe oraz jubileuszowe zarząd orkiestry przekazał zasłużonym członkom zespołu. Wyróżnienia odebrało niemal 50 osób.