Kuba Chwałek z SP nr 2 w Kole laureatem Ogólnopolskiego Konkursu SKO „Ekonomia na Szkolnych Blogach”

0
155
Kuba-Chwałek-—-kopia

W czerwcu tego roku 69 uczniów z 12 szkół przystąpiło do konkursu organizowanego przez szkolny klub SKO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Mikołaja w Kole. W ekonomiczno-matematycznych potyczkach udział wziął również Kuba Chwałek, uczeń klasy 5a Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole, który wykazał się znajomością pojęć z zakresu ekonomii i rozwiązał bezbłędnie zadania matematyczne.

Szkolna Kasa Oszczędności to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy program edukacji finansowej dla dzieci. SKO to przedsięwzięcie wykraczające daleko poza finanse. Koncentruje się też na szeroko pojętej edukacji w zakresie przedsiębiorczości, ekologii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i cyberbezpieczeństwa.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole uczestniczy w projekcie SKO od kilku lat. W szkole podejmowanych jest wiele przedsięwzięć zgodnych z programem SKO. Poza tym w ciągu całego roku organizowane są zajęcia z małej ekonomii oraz szkolne konkursy plastyczne, techniczne i matematyczne. Szkolni opiekunowie projektu, wraz z uczniami, z sukcesami prowadzą blog Zielone Koło-SP2 znajdujący się na platformie internetowej Szkolne Blogi.

W październiku szkolny blog SKO Zielone Koło-SP2 znalazł się w gronie najaktywniejszych placówek uczestniczących w programie SKO i otrzymał nagrodę III stopnia. Działania prowadzone na terenie SP 2 w Kole mają na celu promowanie oszczędzania wśród uczniów, a co za tym idzie, pomagają dzieciom rozwinąć większą świadomość pieniądza oraz uzyskania satysfakcji z osiągnięcia zamierzonych celów. Dzięki SKO dzieci gromadzą na swoich kontach środki, które później będą mogą przeznaczyć na zakup wymarzonych rzeczy. Zapraszamy na platformę Szkolne Blogi, gdzie umieszczane są najważniejsze wydarzenia z życia szkoły i promocji SKO: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/zs1-w-kole/

źródło i zdjęcia: SP nr 2 w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here