Żywa liczba 100 na stulecie niepodległości

0
212

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole odbył się happening patriotyczny. Na placu apelowym powstała wielka, żywa, bo złożona ze stu uczniów liczba 100. Wydarzenie upamiętnione zostało filmem i zdjęciami lotniczymi.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości to liczne konkursy plastyczne, literackie, recytatorskie i wokalne, które odbywają się od początku roku. To akademie, wystawy i prezentacje, a szkoła i sale lekcyjne przystrojone zostały w narodowe barwy. Kotyliony oraz koszulki z patriotycznymi motywami są również dziełem uczniów, a szkoła rozbrzmiewa od patriotycznych pieśni. Od przedszkolaka do gimnazjalisty, wszyscy uczestniczą w obchodach wielkiej rocznicy. Happening i pomysł stworzenia żywej liczby 100, to kolejne z działań, w które ochoczo włączyli się uczniowie i nauczyciele. Jego pomysłodawczyniami są Alina Dolata-Kakoulidis, Agnieszka Adamek, Bogumiła Bartłomiejczak i Wioletta Tęgos.

Już wkrótce na szkolnym kanale YouTube będzie można obejrzeć film z uroczystości i happeningu.

źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole, zdjęcia: Wiesław Karbowy, udostępnione przez SP nr 2 w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here