Znów zagrali z myślą o dzieciach! VIII Charytatywny Turniej o Puchar Malinowej Mamby za nami [FOTO]

0
429

W hali kolskiego MOSiR-u, wczoraj, tj. 9 marca br., odbył się VIII Charytatywny Turniej o Puchar Malinowej Mamby. Tak jak w latach poprzednich, zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie oddziału dziecięcego kolskiego szpitala. Tym razem w rozgrywkach wzięło udział tylko 10 drużyn, choć organizatorzy spodziewali się ich znacznie więcej, bo w roku ubiegłym było ich aż 19. Jak się jednak okazuje, zebrana kwota wcale nie będzie niższa od ubiegłorocznej, co oznacza, że nie w ilości, a w jakości siła. Podczas VII turnieju zebrano 3871,30 zł, które podwoił Wood-Mizer, a ze wstępnych obliczeń, wynika, że obecna edycja nie będzie gorsza, a być może nawet rekordowa. Uzbieraną sumę, tradycyjnie podwoi ww. firma.

Zwycięzcą rozgrywek została drużyna ONDZ. Srebro przypadło Zjednoczonym Niechcący, brąz – Czarnym Płucom, a tuż za podium znalazła się ekipa BBK Legends Gramy i Pomagamy.

Najlepszym bramkarzem wybrany został Tomasz Brzeziński ze Zjednoczonych Niechcący, a najlepszym piłkarzem turnieju okrzyknięto Adriana Gołdyna z ONDZ.

Jedną z atrakcji VIII Charytatywnego Turnieju o Puchar Malinowej Mamby, była także loteria fantowa. Wszystkie losy, a było ich ponad 300, szybko się rozeszły. Ponadto dla piłkarzy oraz publiczności zatańczył zespół Muza z MDK-u w Kole. Odbyła się także zbiórka nakrętek oraz karmy dla „Krzykosiaków”.

Zgodnie z ideą turnieju, zebrane fundusze trafią do oddziału dziecięcego kolskiego szpitala. Tak stanie się już po raz czwarty. W pierwszej edycji organizatorom udało się przekazać książeczki i gry do biblioteczki oraz drobny sprzęt w postaci m. in. termometrów, detektorów tętna płodu, ciśnieniomierzy i nebulizatorów. W drugiej edycji zakupili 24 krzesła dla rodziców, spędzających czas ze swoimi pociechami w trakcie pobytu w kolskiej placówce. Oprócz tego zostały zakupione 2 stoliki dziecięce i 8 krzesełek, ciśnieniomierz wraz z zasilaczem i mankietem oraz termometr bezdotykowy. Rok temu na oddział przekazali m. in. nowoczesne termometry elektroniczne, inhalator, ciśnieniomierze z kompletami mankietów, pulsoksymetry, wózek inwalidzki, 5 specjalnych łóżeczek dla noworodków, które trafiają na oddział dziecięcy z noworodkowego, oraz inne drobne sprzęty, takie jak statywy na probówki i stojaki na kroplówki.

Poniżej galeria zdjęć z wczorajszego charytatywnego, sportowego przedsięwzięcia. Zapraszamy do obejrzenia.

Artykuł powiązany: VII Turniej o Puchar Malinowej Mamby za nami. Organizatorzy już zapraszają na następny!

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here