VII Turniej o Puchar Malinowej Mamby za nami. Organizatorzy już zapraszają na następny!

0
361

W hali kolskiego MOSiR-u odbył się VII Charytatywny Turniej o Puchar Malinowej Mamby oraz Dzień Dawcy Szpiku. Tak jak w latach poprzednich, zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie oddziału dziecięcego kolskiego szpitala. W turnieju udział wzięło 19 drużyn, które w pierwszej części turnieju zostały podzielone na cztery grupy, z których po dwa najlepsze zespoły awansowały do ćwierćfinałów. Z tego etapu do najlepszej czwórki awansowały: WWO Młoda Wyspa, MLKS Piotrków Kujawski, Brygada RR oraz Są Gorsi. W finale zmierzyły się WWO Młoda Wyspa oraz Są Gorsi. Po bardzo emocjonującym meczu i zwycięstwie 3:2, pierwsze miejsce przypadło zawodnikom WWO. W meczu o trzecie miejsce Brygada RR także 3:2 wygrała z MLKS Piotrków Kujawski.

Najlepszym bramkarzem wybrany został Gracjan Wojtasik z Brygady RR, a najlepszym piłkarzem turnieju – Mikołaj Czajka z WWO Młoda Wyspa.

Podczas przerwy między meczami swoje umiejętności zaprezentowały tancerki ze Studia Tańca Rytmix – filia Koło. Jedną z atrakcji VII Charytatywnego Turnieju o Puchar Malinowej Mamby, była także loteria fantów. Osoby, które zakupiły losy, mogły liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody. Finalnie sprzedanych zostało ponad 150 losów, a loteria mogła się odbyć dzięki hojności kolskich firm oraz osób prywatnych, które przekazały na nią fanty. Członkowie Malinowej Mamby, wspólnie z DMKS, przeprowadzili także dzień dawcy szpiku. Chętne osoby zarejestrowane zostały w systemie DKMS i tym samym zostały potencjalnymi dawcami.

Kwota zebrana podczas VII Charytatywnego Turnieju o Puchar Malinowej Mamby to 3871,30 zł, i tu wielkie podziękowanie należą się firmie WOOD-MIZER, która zobowiązała się podwoić zebraną kwotę, co finalnie dało 7742,60 zł. Duża część środków finansowych potrzebnych do zorganizowania tegorocznej edycji zostało przekazane przez gminę miejską Koło oraz od Powiat Kolski. Podziękowania należą się także Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za nieodpłatne użyczenia hali sportowej oraz Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu oddział Koło, które czuwało nad zdrowiem uczestników turnieju. A już teraz Stowarzyszenie Malinowa Mamba zaprasza do udziału w VIII Charytatywnym Turnieju o Puchar Malinowej Mamby.

źródło i zdjęcia: Stowarzyszenie Malinowa Mamba, MOSiR w Kole