Za trzy zwycięstwa z rzędu puchar na własność otrzymało sołectwo Babiak

0
451

Stowarzyszenie babiak.21 wraz z radą sołecką Babiaka i Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Publiczną, w minioną sobotę, 9 marca. zorganizowały IX Sołecki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Babiak. W rozgrywkach wzięło udział 10 drużyn, z których każda liczyła po 4 zawodników. Były to ekipy: Babiak I, Babiak II, Brdów I, Brdów II, Brzezie I, Brzezie II, Nowiny Brdowskie, Stare Morzyce i Ozorzyn.

Tenisiści rywalizowali systemem pucharowym. Po zaciętych pojedynkach zwycięzcą została drużyna z Babiaka I, która obroniła tytuł sprzed roku i tym samym odnotowała trzeci z rzędu triumf. To z kolei skutkowało tym, że puchar stał się własnością sołectwa. Drużyny, które stanęły na podium, wraz z sołtysami, zostały udekorowane pamiątkowymi medalami, a najlepsza drużyna otrzymała dodatkowo z rąk wójta gminy Babiak, Wojciecha Chojnowskiego, okazały puchar.

Zwycięski zespół Babiak I wystąpił w składzie: Maciej Rosiński, Sebastian Sujewicz, Wiktor Kupsik, Mariusz Prażanowski oraz sołtys Paweł Drapiński. Srebro przypadło ekipie Brdów I, która walczyła w zestawieniu: Marcin Czerniejewski, Robert Junkiert, Marcin Nadolny, Paweł Śledziński oraz sołtys Józef Kwiatkowski. Trzeci miejsce wywalczyła drużyna z Ozorzyna w składzie: Artur Jeziurski, Krzysztof Durka, Tomasz Zieliński, Łukasz Żywanowski oraz sołtys Ilona Miszczak.

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanych w przeprowadzenie turnieju oraz sędziom zawodów, którymi byli Krzysztof Witkowski, Krzysztof Renkas i Krzysztof Broda.

źródło i zdjęcia: Urząd Gminy Babiak