Zima nie odpuszcza! Śnieg i zamiecie śnieżne! IMiGW wydał ostrzeżenie

0
270

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu wydał dla województwa wielkopolskiego ostrzeżenie związane z opadami śniegu i zamieciami śnieżnymi.

Zima nie odpuszcza. Znów pada śnieg i wieje wiatr. Taką sytuację w pogodzie prognozuje IMiGW. W związku z zagrożeniem wydał wczoraj dla województwa wielkopolskiego ostrzeżenie w związku z możliwością wystąpienia dziś po południu i w nocy opadów śniegu oraz zawiei i zamieci śnieżnych.

Zjawisko/stopień zagrożenia: Opady śniegu/1, Zawieje/zamiecie śnieżne/1

Obszar: województwo wielkopolskie

Ważność: od godz. 12.00 dnia 16.03.2018 do godz. 24.00 dnia 16.03.2018

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm. Jednocześnie prognozuje się wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 60 km/h, z północnego wschodu, powodujący w dzień zawieje a w nocy również zamiecie śnieżne Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: Opady śniegu 80%, zawieje/zamiecie śnieżne: 80%

źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here