Mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi odnośnie bezpieczeństwa w powiecie kolskim

0
327

O potrzebach i oczekiwaniach mieszkańców powiatu kolskiego w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz prezentacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwem i aplikacji Moja Komenda mowa była podczas wczorajszej debaty, jaka odbyła się w sali konferencyjnej starostwa.

Komendant Powiatowy Policji w Kole, p.o. mł. insp. Artur Foryński, zorganizował debatę społeczną. Przybyli na nią nie tylko mieszkańcy ale także zaproszeni goście, wśród których byli m.in. poseł na Sejm RP, Leszek Galemba, wicestarosta Marek Banaszewski, przedstawiciel Urzędu Miasta w Kole, Naczelnik Wydziału Organizacyjno- Administracyjnego Artur Zwierzyński oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów Urszula Pękacz. Licznie przybyli również przedstawiciele administracji samorządowej, instytucji oraz służb wspierających działania na rzecz bezpieczeństwa, uczniowie klas mundurowych oraz mieszkańcy powiatu kolskiego.

Po powitaniu zebranych przez komendanta mł. insp. Artura Foryńskiego, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji, podkom. Marek Zakrocki, korzystając z prezentacji multimedialnej, omówił tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przedstawił analizę dokuczliwych społecznie zdarzeń oraz efektywność działań KPP w Kole w zakresie ich zwalczania. Następnie obszernie scharakteryzował zakres przedsięwzięć profilaktycznych podjętych dotychczas, realizowanych aktualnie i planowanych na najbliższą przyszłość. Wskazał, iż działania te mają na celu zapobieganie przestępczości oraz jednoznacznie wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa. Uczą też w jaki sposób unikać zagrożeń. Istotnym jest, że realizowane przez tutejszą jednostkę programy profilaktyczne są skierowane zarówno do dzieci i młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

W trakcie omawiania zagadnień profilaktycznych, podkom. Marek Zakrocki zwrócił szczególną uwagę słuchaczy na dostępne narzędzia pozwalające na współudział w kreowaniu lokalnego bezpieczeństwa. Możliwości takie dają m.in. aplikacje: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda.

Kolejna część spotkania była okazją do zabierania głosów przez uczestników debaty. Zgłaszano sugestie, propozycje, problemy i tym podobne kwestie związane z lokalnym bezpieczeństwem. Do każdego zgłoszenia na bieżąco odnosili się adresaci pytań i wniosków. Rozmówcy zwracali sygnalizowali problemy, które zauważają na co dzień. Wśród nich były m.in. sprawy związane z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów, szczególnie na chodnikach, dbaniem o bezpieczeństwo również dzieci i młodzieży w miejscach publicznych oraz zaniedbywaniem używania elementów odblaskowych przez uczestników ruchu pieszego po zmroku itp.

Wszystkie sugestie spotkały się z zapewnieniem, że mundurowi dołożą starań, aby je rozwiązywać. Zapewniali również, że każdy zgłoszony problem będzie szczegółowo rozpatrzony. Ponadto wszyscy zebrani wypełnili ankiety, w których mogli ocenić jakość debaty oraz zasugerować formy i metody jej ulepszenia.

Z treści wypowiedzi można było wnosić, że uczestnicy spotkania wysoko oceniają jakość działań tutejszej Policji oraz oczekują kolejnych debat.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here