Zielona, Rolna i Spokojna w Powierciu i Leśnicy

0
115
DSC01394

Trzy drogi wewnętrzne na terenie gminy Koło otrzymały nowe nazwy. Pierwsza, w Powierciu, stała się ulicą Zieloną, a dwie kolejne – w Leśnicy, otrzymały nazwy Rolnej i Spokojnej. W uzasadnieniu przyjętego wczoraj dokumentu znalazła się informacja, iż duża liczba inwestycji budowlanych wymusza docelowe rozwiązanie problemów z numeracją domów na tych terenach. Nadanie nazw ulicom to także skutek interwencji mieszkańców najbardziej zainteresowanych zażegnaniem utrudnień związanych w numeracją porządkową położonych w Powierciu oraz Leśnicy nieruchomości.

Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Koło, rajcy podjęli także uchwałę dotyczącą zwolnień od podatku od nieruchomości. Zgodnie z aktem prawa miejscowego, od taks zwolnione są grunty, budynki i nieruchomości lub ich części zajęte na zadania z zakresu ochrony przeciwpożarowej, działalności kulturalno-oświatowej, świetlice wiejskie, biblioteki, obiekty z zakresu kultury fizycznej, sportu oraz te służące do zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.

Wyjątek stanowią nieruchomości lub ich części zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej.

Wśród głosowanych uchwał była także ta zmieniająca październikową uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość stawek oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków. Otóż chodzi o paragraf 5, ustęp 3, który otrzymał nowe brzmienie. Odnosi się on do nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze. Przysługuje im dodatek funkcyjny, z tym że dyrektorowi szkoły i przedszkola liczących do 4 oddziałów – od 30 do 45 procent pobieranego wynagrodzenia zasadniczego, od 5 do 8 oddziałów – od 35 do 55 procent, od 9 do 16 oddziałów – 40 do 65 procent, a wicedyrektorowi placówki przysługuje od 30 do 50 procent pobieranego wynagrodzenia zasadniczego

Podczas wtorkowego posiedzenia rajcy przyjęli również doroczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi i pożytku publicznego.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here