Dziś w nocy śpimy godzinę dłużej!

0
201
Przesuwamy zegarki dwa razy w roku, i to właśnie dziś w nocy, czyli z soboty, 27 października, na niedzielę, 28 października, zrobimy to drugi raz w 2018 roku. Dziś bowiem nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy, która zawsze odbywa się w ostatnią niedzielę października. W ten weekend zatem pośpimy dłużej, bowiem w nocy przestawimy czas z godziny 3.00 na 2.00. Pamiętajmy, że w nowych telefonach i komputerach zegar zwykle przestawia się automatycznie.
Przestawianie zegarków ma służyć lepszemu, efektywniejszemu wykorzystywanie światła dziennego, a co z tym idzie, oszczędzaniu energii. Ale czy tak faktycznie jest? Coraz częściej pojawiają się głosy, że zmiana czasu powinna zostać zniesiona. Dyskusja na ten temat toczy się w Parlamencie Europejskim, i niewykluczone, że już niebawem zapadną konkretne decyzje w tej kwestii. A co Wy o tym myślicie? Czy zmiana czasu nadal powinna obowiązywać, czy powinno się nią znieść?

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here