Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi był obchodzony również w Kole

0
240
Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, a 15 października został ogłoszony Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi. To czas, który przypomina kobietom i istotnym wpływie stylu życia na nasze zdrowie.
W związku z jubileuszem 100-lecia niepodległości oraz z obchodami Różowego Października, PSSE w Kole, starosta kolski i Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole podczas akcji pod hasłem „Wolna Polska to zdrowa Polska” zachęcali do systematycznych badań profilaktycznych, dając początek poprzez zaproszenie do Koła bezpłatnych badań mammograficznych i jelita grubego. Badania cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Do akcji włączyły się firmy wspierające zdrowy styl życia oraz panie z Konińskiego Klubu Amazonki i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole, które uczyły jak prawidłowo prowadzić samokontrolę piersi. Mistrzowska drużyna PCK wykonała pokaz pierwszej pomocy w pozorowanym wypadku z udziałem dziecka i dwóch osób dorosłych. Uczestnicy obejrzeli piękną i wzruszającą lekcję historii w wykonaniu wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole promowali zdrowy styl życia wolny od narkotyków i dopalaczy.
źródło i zdjęcia: PSSE w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here