Kolski ZSEA wśród laureatów, z tytułem Najaktywniejszej Szkoły

0
51
otwarta-firma-2

Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole został laureatem tytułu Najaktywniejszej Szkoły w konkursie towarzyszącym projektowi „Otwarta firma 2018”. To duży sukces uczniów, nauczycieli i lokalnych przedsiębiorców.

W listopadzie ub. roku Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole, po raz piąty, przystąpił, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, do projektu „Otwarta firma – Biznes przy tablicy”, a – jak się okazało – po raz czwarty, znalazł się wśród dziesięciu najbardziej aktywnych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Dotychczas we wszystkich edycjach programu uczestniczyło 756 144 uczniów. Tylko w ostatniej edycji wzięło udział 73 138 uczniów, 1 996 nauczycieli, 589 szkół oraz 1 824 firm i instytucji z całej Polski.

Czytaj także: W kolskim ZSEA o biznesie i realizacji własnych zawodowych planów

Cenne wyróżnienie, efektywność spotkań oraz zainteresowanie obu stron przedsięwzięcia mobilizuje do brania udziału w kolejnych edycjach projektu. W tym roku spotkania z przedsiębiorcami, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości „Otwarta firma – Biznes przy tablicy”, odbyły się od 18 do 22 listopada. Tym razem przedsiębiorcy, w roli prowadzących spotkania i odpychających na pytania, także także dopisali.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości został zorganizowany w Polsce po raz dwunasty i jest obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

źródło i zdjęcia: ZSEA w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here