Zdrowe żywienie w pigułce

0
215

W siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole, działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kole, zostało zorganizowane spotkanie o charakterze edukacyjnym i szkoleniowym w zakresie zasad zdrowego żywienia.

Spotkanie skierowane było dla uczestników ŚDS-w oraz WTZ-ów, a z zaproszenia na nie skorzystały grupy WTZ przy KSON w Kole oraz ŚDS z Dąbia i Dębna Królewskiego. Szkolenie odbyło się w dwóch grupach, a każda z nich liczyła do 25 osób.

O zasadach zdrowego żywienia, w bardzo przystępny i ciekawy sposób, mówiła dietetyk Karolina Bednarowicz. Dodatkowe wsparcie obrazem pomogło w interesujący sposób przekazać wiedzę właściwą. Zarówno pierwsza, jak i druga grupa, miała możliwość zadawania nurtujących pytań i otrzymania na nie odpowiedzi.

Dla uczestników spotkania pracownia gospodarstwa domowego ŚDS przygotowała zdrowe owocowe przekąski. Po zakończeniu szkolenia wszyscy, w luźnej atmosferze pogadanki, podzielili się własnymi doświadczeniami. Spotkanie, oprócz dostarczenia wiedzy i poszerzenia horyzontów myślowych uczestników, było także okazją do interesującego spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Na zakończenie każda grupa otrzyma stosowne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.

źródło i zdjęcie: ŚDS w Kole