W nocy gasili pożar mieszkania w Kole

0
344

Trzynastu strażaków, ponad dwie godziny, walczyło z ogniem, który pojawił się w domu przy ulicy Towarowej w Kole. Informacja o pożarze w mieszkaniu na trzecim piętrze budynku wielorodzinnego w Kole trafiła do KP PSP w Kole w nocy, z 27 na 28 kwietnia, o godzinie 1.49.

Natychmiast na ratunek udali się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Koło nad Wartą. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali zamknięte drzwi do mieszkania.

Lokatorzy płonącego mieszkania ewakuowali się na balkon, więc dalsze czynności ratowników polegały na ewakuacji czterech osób z balkonu za pomocą drabin pożarniczych oraz ugaszeniu pożaru wewnątrz mieszkania. Z uwagi na bezpieczeństwo, strażacy ewakuowali też 16 lokatorów pozostałych mieszkań.

W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia spaleniu uległo wyposażenie mieszkania w pomieszczeniu kuchennym i przedpokoju. Dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru prowadzi policja.

źródło i zdjęcie: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here