Trzecioklasiści z SP nr 1 w Kole laureatami olimpiady

0
179

Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole wzięli udział w XXX edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów. Ich zadaniem było, w ciągu 45 minut, rozwiązać test, składający się z 25 zadań. Jak się okazało, wychowankowie SP nr 1 w Kole świetnie sobie poradzili i osiągnęli bardzo wysokie wyniki.

Uczennica klasy III b, Marianna Klimas, uzyskała maksymalną liczbę 100 punktów i została laureatką I stopnia z wyróżnieniem, natomiast laureatami I stopnia zostali: Nikola Wojtysiak,

Wojciech Sokołowski i Nadia Gadomska z klasy 3b oraz Alicja Górzyńska i Natalia Stankiewicz z 3c, drugiego stopnia – Wojciech Jamrozik, Kacper Ulewicz i Wojciech Borowiak z 3b i Julia Wesoły z 3c, trzeciego – Ksawery Kołodziejek i Bugajczyk Tymoteusz z 3b oraz Nikola Płusa i Igor Górniak z 3c, czwartego Michał Nykiel z 3b, a piątego Kacper Brzoski, także z 3b.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz pogłębianie wiedzy z matematyki,wdrażanie do stosowania różnych strategii przy wykonywaniu zadań,kształtowanie cech i postaw, takich jak umiejętność koncentracji oraz wytrwałość, rozwijanie zdolności poznawczych i samodzielnego, logicznego myślenia. Do konkursu uczniów przygotowywały Mariola Krygier, wychowawca klasy 3b oraz Izabela Żurawik, wychowawca klasy 3c.

źródło i zdjęcia: SP nr 1 Koło

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here