Zachowajmy rozsądek i uważajmy podczas upałów!

0
106

Wakacje w pełni, a przed nami kolejne upalne dni. Nie zapominajmy zatem o nakryciach głowy, odpowiednim nawadnianiu organizmu i unikaniu zbyt długiego pobytu na słońcu. Zmęczeni temperaturą kierowcy mogą mieć osłabioną koncentrację i opóźniony czas reakcji. Dla wielu osób upały mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Wypoczywając nad wodą pamiętajmy, że wolne na plaży nie oznacza wolnego od rozsądku.

Przed nami kolejne dni z wysoką temperaturą, które dla wielu osób mogą stanowić realne zagrożenie. W najbardziej upalne dni najlepiej pozostać w domu. Odpowiednie nawodnienie organizmu jest w takim czasie niezbędne, także dla zmęczonych temperaturą kierowców. Upały mogą bowiem osłabiać koncentrację i opóźniać czas reakcji.

Odpoczywający szukają ochłody nad wodą. Gdy jednak towarzyszy nam zbyt duża ilość wypijanego alkoholu, skutki mogą być tragiczne. Musimy pamiętać, że czas wolny spędzany nad zbiornikami nie jest czasem wolnym od rozsądku. Nie wchodźmy nagle do wody, gdy jesteśmy rozgrzani słońcem. Wypoczywajmy na strzeżonych kąpieliskach. Tam zawsze można liczyć na pomoc ratowników wodnych.

Pamiętajmy przy tym, że alkohol osłabia naszą koncentrację, siłę i umiejętności, dodaje natomiast niepotrzebnej brawury.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here