Wyślijmy ciężarówkę żywności! Gorący apel przewodniczącego Stowarzyszenia „W Koło Pomagam”, Jarosława Jóźwiaka. AKTUALIZACJA!

0
279

Nietypowo i zaskakująco zakończyła się styczniowa Sesja Rady Miejskiej w Kole. Po zamknięciu procedowania ustalonego porządku obrad, przewodniczący Tomasz Sobolewski, udzielił głosu Jarosławowi Jóźwiakowi ze Stowarzyszenia „W Koło Pomagam”, który zwrócił się do rajców z apelem. Nawiązując do tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz działalności siostry Małgorzaty Chmielewskiej, przełożonej Katolickiej Wspólnoty „Chleb Życia”, która niesie pomoc chorym, potrzebującym, bezdomnym i samotnym matkom z dziećmi Jarosław Jóźwiak zwrócił się o wsparcie w zorganizowaniu w Kole pomocy dla wspólnoty. Nadmienił, iż niedawno otrzymała ona od Jurka Owsiaka tir pieluch, a teraz nasze miasto mogłoby wspomóc organizację „ciężarówką żywności”.

Zwrócił się zatem z prośbą do Rady Miejskiej w Kole, Kolskiego Sztabu WOŚP i mieszkańców o zorganizowanie zbiórki żywności typu ryż, kasza, makaron, cukier, sól, konserwy oraz margaryna do smarowania.

Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem radnych oraz burmistrza, którzy dopytywali o szczegóły i deklarowali pomoc.

W przygotowaniu jest akcja promocyjna przedsięwzięcia. Ukażą się plakaty ze szczegółami akcji. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zbiórka prowadzona będzie na terenie miasta od poniedziałku, 4 lutego do 1 marca br. Produkty składowane będą w siedzibie MOSiR-u, harcówce, w Urzędzie Miejskim w Kole, siedzibie i magazynie MOPS-u i innych miejscach, o których informuje plakat.

Aktualizacja: Jest już plakat akcji, a na nim informacje o tym, dokąd można przynosić żywność.

źródło i zdjęcie: Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here