Wypadki na torach bywają tragiczne, więc na przejeździe kolejowym przypominali o zasadach bezpieczeństwa

0
239

Na przejeździe kolejowym w Podkiejszach policjanci z kolskiej drogówki wspólnie z pracownikami PKP i Straży Ochrony Kolei wzięli udział w kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd „Zatrzymaj się i żyj”. Akcja, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa, skierowana była do wszystkich kierowców.

Na przejeździe kolejowym w Podkiejszach, na drodze wojewódzkiej nr 270, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz funkcjonariusze z Posterunku Policji w Babiaku, wspólnie z pracownikami PKP i Straży Ochrony Kolei prowadzili działania pod hasłem „Zatrzymaj się i żyj”. Kierowcom, którzy zatrzymywali się przed rogatkami, rozdawano ulotki informacyjne przypominające o zasadach bezpiecznego zachowania się w rejonie przejazdów kolejowych.

Wypadki drogowe z udziałem pociągu nie dominują w statystyce policyjnych zdarzeń, jednak – gdy już do nich dochodzi – bardzo często są tragiczne. Pociąg to ogromna masa, a jego droga hamowania, nawet przy niewielkich prędkościach, jest kilkunastokrotnie dłuższa niż samochodu. Wypadki na torach są przede wszystkim skutkiem niewłaściwego zachowania się kierowców. Wielu nieszczęść można byłoby uniknąć, gdyby górę wzięła rozwaga. Dlatego też organizowane są działania prewencyjne, które mają za zadanie pobudzić wyobraźnię kierowców i uchronić ich w przyszłości przed ewentualnymi niebezpiecznymi sytuacjami na torach.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole