Szefowie Komendy Powiatowej Policji w Kole zostali powołani

0
319

Uroczystość związana z powołaniem na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kole mł. insp. Artura Foryńskiego oraz powierzenia obowiązków I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kole podinsp. Jackowi Brzęckiemu odbyła się dziś, tj. 11 czerwca br., w sali sesyjnej kolskiego ratusza. Rozkazy personalne wręczył im Komendant Wojewódzki Policji, insp. Piotr Mąka.

W obecności m.in. Komendanta Powiatowego Policji w Turku, mł. insp. Michała Grzelaka, I zastępcy Komendanta Powiatowego Turku, mł. insp. Romana Ciesielczyka, posła na Sejm RP Leszka Galemby, wicestarosty kolskiego, Marka Banaszewskiego, zastępca burmistrza Koła, Elżbiety Modrzejewskiej, kapelana kolskiej Policji, ks. Józefa Wronkiewicza oraz kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Kole, powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kole otrzymał mł. insp. Artur Foryński, a podinsp. Jackowi Brzęckiemu powierzono obowiązki jego zastępcy.

Uroczystą zbiórkę rozpoczął meldunek złożony Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu przez naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole, kom. Michała Bryla. W dalszej części spotkania zastępca naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, nadkom. Tomasz Winiarski odczytał rozkazy personalne o powołaniu mł. insp. Artura Foryńskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kole oraz powierzeniu obowiązków I zastępcy KPP w Kole podinsp. Jackowi Brzęckiemu. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu osobiście wręczył rozkazy nowym szefom kolskiej jednostki.

Mł. insp. Artur Foryński z Policją związany jest od 1994 roku. Służbę rozpoczął w pionie prewencji. Następnie powierzano mu kolejne stanowiska: specjalisty w referacie dw. z przestępczością gospodarczą, kierownika Posterunku Policji w Tuliszkowie, dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Turku, eksperta Zespołu ds. Ochrony Informacji Niejawnych i naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku. Kolejnym etapem kariery było powołanie w 2015 roku na stanowisko I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kole, gdzie nadzorował pion prewencji i ruchu drogowego.

Obejmujący stanowisko I zastępcy KPP w Kole, podinsp. Jacek Brzęcki w szeregi Policji wstąpił 24 lata temu. Jest doświadczonym oficerem, który od początku nierozerwalnie związany był z pionem kryminalnym. Służył w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendzie Głównej Policji. Ostatnie 3 lata zajmował stanowisko naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Na koniec uroczystości zaproszeni goście oraz podwładni złożyli gratulacje nowym komendantom. Szef wielkopolskiej Policji, insp. Piotr Mąka dodał, że wzorowy przebieg dotychczasowej pracy pełnionej przez mł. insp. Artura Foryńskiego na stanowisku p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kole, utwierdził go w podjęciu decyzji o jego mianowaniu na obecne stanowisko. W podobnym duchu wypowiedział się o podinsp. Jacku Brzęckim.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here