Wypadek w Plebankach. Pijany prowadził auto, w którym jechały dzieci!

0
691
Wypadek w Plebankach. Pijany prowadził auto, w którym jechały dzieci!

W miejscowości Plebanki, na terenie gminy Osiek Mały, dziś, tj. 30 kwietnia, około godziny 14.30, 35-letni mieszkaniec Koła, jadąc samochodem osobowym marki Volvo drogą od strony miejscowości Sompolno w kierunku Dębów Szlacheckich, z nieustalonych obecnie przyczyn zjechał na prawe nieutwardzone pobocze.

Pijany prowadził auto

Mężczyzna stracił wówczas panowanie nad kierowanym pojazdem. W konsekwencji tego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył bokiem w nadjeżdżający z przeciwka samochód osobowy marki Renault Laguna. Kierował nim 21-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. W wyniku zdarzenia renault zjechało do przydrożnego rowu, natomiast volvo obróciło się o 180 stopni, wypadło z drogi i po przekoziołkowaniu zatrzymało się na lewym boku. Kierujący tym pojazdem 35-latek oraz będące pasażerami 6- i 9-letnie dzieci zostali natychmiast przewiezieni do szpitala w Koninie. W chwili przybycia pomocy medycznej byli przytomni.

Badanie stanu trzeźwości kierującego volvo wykazało około 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca renault był trzeźwy. Zarówno on, jak i jego 53-letnia pasażerka, nie odnieśli obrażeń. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą zdarzenia był nietrzeźwy kierowca samochodu volvo.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Zobacz też relacje z innych wydarzeń drogowych.