Pod wpływem narkotyków, na „podwójnym gazie” i bez prawa jazdy

0
230

Trzech nieodpowiedzialnych kierowców wpadło w miniony weekend w ręce kolskich funkcjonariuszy. Pierwszy prowadził samochód pod wpływem narkotyków, dwaj kolejni jechali na „podwójnym gazie”, a ponadto jeden z nich nie posiadał prawa jazdy. Wszyscy odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, 19 stycznia, o godzinie 20.00. Patrol Wydziału Ruchu Drogowego, na terenie gminy Przedecz, zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem marki Audi A4. Mężczyzna był trzeźwy, lecz jego nerwowość i nieadekwatne do sytuacji zachowanie, wzbudziło podejrzenia policjantów. Przypuszczenia potwierdziły się po dokonaniu badania specjalistycznym testerem, który wykazał, że 22-latek kierował, będąc pod wpływem narkotyków. Kierującemu pobrana została krew do badań. Zatrzymano mu również uprawnienia do kierowania pojazdami. Wykonując dalsze czynności z udziałem 22-latka policjanci znaleźli w jego spodniach woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Wstępne badanie wykazało, że jest to metaamfetamina. Zabezpieczona substancja poddana zostanie badaniom laboratoryjnym. Jeśli testy potwierdzą, że mężczyzna kierował pojazdem pod działaniem narkotyków, a w kieszeni spodni posiadał środki odurzające, grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejny z kierowców został zatrzymany godzinę później przez policjantów w Babiaku. Tuż po godzinie 21.00 funkcjonariusze tamtejszego posterunku policji skontrolowali 22-letniego kierowcę auta marki Audi 80. Podczas rozmowy z nim, mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za powyższe wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Przed obliczem wymiaru sprawiedliwości stanie również inny mieszkaniec gminy Babiak, zatrzymany przez funkcjonariuszy w sobotnie popołudnie w miejscowości Bugaj. 38-latek kierował osobowym seatem, mając w wydychanym powietrzu ponad 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna rozstał się z prawem jazdy i czeka go sprawa karna.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here