Więcej kontroli na drogach! Nie będzie tolerancji dla przekraczających prędkość i nietrzeźwych!

0
83

Przed nami wydłużony sierpniowy weekend, podczas którego kierowcy muszą się spodziewać częstszych kontroli na drogach. Od jutra, tj. 11 sierpnia, do wtorku, 15 sierpnia, kolscy policjanci włączą się w ogólnopolskie działania „Bezpieczny weekend – sierpniowy weekend”. W tym czasie na drogach naszego powiatu pojawią się wzmożone kontrole, podczas których mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, sprawdzać stan trzeźwości i stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia dzieci.

W najbliższy weekend należy się spodziewać wzmożonego ruchu na drogach, a co się z tym wiąże – większego zagrożenia zdarzeniami, dlatego kolscy policjanci będą realizować wzmożone działania kontrolne. Na terenie całego powiatu kolskiego pojawi się więcej patroli z Wydziału Ruchu Drogowego, wspomaganych przez innych funkcjonariuszy z pionu prewencyjnego. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wszystkie te wykroczenia, które prowadzą do wystąpienia zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zapowiadają zero tolerancji dla faktów przekraczania dozwolonych prędkości, prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości, niewłaściwego wykonywania manewrów, a w szczególności wyprzedzania, bo to właśnie one niezmiennie są najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, szczególnie tych tragicznych w skutkach.

Akcja „Bezpieczny weekend – sierpniowy weekend” rozpocznie się 11 sierpnia. Działania potrwają do wtorku, 15 sierpnia.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here