„Wartaki” są na festiwalu w Kielcach. Walczą o kolejne Złote Jodły!

0
310

9. pokolenie Manufaktury Piosenki Harcerskiej „Wartaki” pojechało do Kielc na 44. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Warto dodać, że zespół z Koła – podobnie jak kielecki festiwal – ma już 44 lata, a za rok świętować będzie kolejny jubileusz. Ostatnio „Wartaki” na kieleckim festiwalu były dwa lata temu. Wówczas przywiozły do Koła dwie Złote Jodły – „wychowawczą” oraz za poziom artystyczny w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych. Dziś życzymy im kolejnych sukcesów!

Wczoraj rozpoczął się 44. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. To ważne nie tylko dla młodych ludzi, ale także dla mieszkańców Kielc, wydarzenie potrwa do 23 lipca br.

Przez niemal dwa tygodnie dziać się będzie wiele. Uczestnicy festiwalu będą uczestniczyć w przeglądach, a następnie w warsztatach. W sumie zaprezentuje się 48 grup artystycznych. W tym roku uczestnicy festiwalu pochodzą z Polski, Kanady, Armenii i Ukrainy. Zwieńczeniem całości będzie Koncert Galowy, który zaplanowany jest na 22 lipca. Wówczas zostaną wręczone nagrody – Złote, Srebrne i Brązowe Jodły.

W ramach festiwalu odbędzie się 8 koncertów na Rynku w Kielcach, w tym także Koncert Międzypokoleniowy oraz akcja Największy Zespół Rockowy. Na dzisiejszy wieczór zaplanowany został barwny Korowód Festiwalowy, podczas którego uczestnicy przechodzą ulicami Kielc na Rynek, by tam – zgodnie z tradycją – przejąć klucze i symbolicznie objąć w posiadanie miasto.

Do Kielc pojechało 9. pokolenie „Wartaków”. Dziś po południu odbyły się przesłuchania, podczas których zaprezentowały się także „Wartaki”. Trzymamy kciuki za nasz zespół i życzymy kolejnych sukcesów!

zdjęcia: Manufaktura Piosenki Harcerskiej „Wartaki”