Wakacje 2020. Policjanci będą kontrolować autokary

0
48
IMG_7476

Policjanci, w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży, podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

W Kole policjanci przeprowadzać będą kontrole autokarów w następujących miejscach (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym: 632618200):

– parking w Kole przy ul Sienkiewicza 21 (przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole),

– parking w Kole przy ul Sienkiewicza 30 (przy sklepie Carrefour).

– parking w Kole przy ul. Kolejowej 3 (przy sklepie Kaufland)

Policjanci informują, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

źródło: KPP w Kole