W Kole powstał pupiland!

0
471

W Kole powstał pupiland, czyli plac treningowo-rekreacyjny dla psów. Wybudowało go Stowarzyszenie „Kolanie” ze środków pozyskanych ze zbiórek surowców wtórnych, przede wszystkim nakrętek od butelek PET, elektrośmieci i makulatury. Obiekt, jakim może się pochwalić już wiele miast w naszym kraju, wzbogacił krajobraz Koła. Ponadto pozytywnie wyróżnia go fakt, że powstał ze środków społecznych.

Teraz, zainstalowany w parku 600-lecia, wśród drzew i zieleni, zachęca do ćwiczeń i zabaw z czworonożnymi przyjaciółmi. To wymarzone miejsce, aby się wybrać i bawiąc z pupilami dostarczać im rozrywki, a sobie radości i świeżego powietrza. Wszyscy miłośnicy psów powinni się tu pojawić, aby pieski mogły wypróbować zamontowane elementy, a później regularnie, aktywnie spędzać tu z nimi czas.

Jak informuje prezes Stowarzyszenia „Kolanie”, Krzysztof Mazurkiewicz, kolski pupiland jest czwartym przedsięwzięciem z pierwszej serii dużych zadań zrealizowanych przez tę organizację. Wraz ze ścianką wspinaczkową, placem deskorolkowym i profesjonalną siłownią powietrzną stał się namacalnym świadectwem wyjątkowości mieszkańców Koła, ich aktywności, zaangażowania i dobrej woli wspierania pozytywnych inicjatyw. – Nie udałoby się społecznie wybudować w naszym mieście tylu fajnych obiektów, gdyby nie to wsparcie – podkreślił Krzysztof Mazurkiewicz.

źródło i zdjęcia: Stowarzyszenie „Kolanie”