Wczorajszy komunikat dotyczący jakości wody dziś został odwołany

1
211

Wczoraj Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole wydał komunikat o jakości wody z wodociągu publicznego Koło, zaopatrującego mieszkańców ulicy Zawadzkiego do końca sieci w kierunku ulicy Wiejskiej, w którym – ze względu na nieprawidłowości w zakresie mikrobiologicznym – zalecił używanie wody po przegotowaniu.

Dziś komunikat ten został odwołany. Z dokumentów wydanych dziś przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kole wynika, że woda jest już zdatna do spożycia. Do komunikatu na ten temat dołączona została informacja, której treść prezentujemy poniżej.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole przyjął informację z Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kole z dnia 12.11.2017 r. wraz ze sprawozdaniami z badań wody pobranej do analizy w dniach 10 i 11 listopada br. W związku z otrzymanym sprawozdaniem z badań dotyczącym nieprawidłowości w zakresie jakości wody z wodociągu publicznego Koło pod względem mikrobiologicznym po awarii z dnia 10.11.2017 r. wezwał Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kole do kontynuowania działań naprawczych zgodnie z wewnętrznymi procedurami zakładu i przywrócenia właściwej jakości zdrowotnej wody. Zobowiązuje do przedłożenia sprawozdań z badań wody potwierdzających właściwą jakość zdrowotną wody z obszaru ul. Zawadzkiego, ul. Wiejskiej oraz z ujęcia i wybranych reprezentatywnych punktów na sieci wodociągu publicznego Koło. Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole informuje, iż w dniu 12.11.2017 r. oraz w dniu 13.11.2017 r. wydał komunikaty dotyczące jakości wody z wodociągu publicznego Koło zaopatrującego w wodę mieszkańców miasta Koło w obszarze ulicy Zawadzkiego do końca sieci w kierunku ulicy Wiejskiej”.

Komunikat z dziś dołączamy do materiału. Ten z wczoraj, tj. 12 listopada br., znajduje się w materiale z wczoraj: Nieprawidłowości w zakresie bakteriologicznym po awarii wodociągu. Inspektor sanitarny w Kole wydał komunikat dla mieszkańców ulicy Zawadzkiego

 

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here