W kłodawskim GOK-u można oglądać wystawę prac Jadwigi Tyksińskiej

0
58
116438553_3368480359904515_5644452973081350175_o

Obrazy malowane na szkle autorstwa Jadwigi Tyksińskiej można podziwiać w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie. Ekspozycja przykuwa uwagę za sprawą barw i przybliża jedną z technik malarstwa ludowego. Oprócz malarstwa na szkle zwiedzający mogą podziwiać także obrazy ma desce.

Wystawę otworzyła p.o. dyrektor GOK-u w Kłodawie Marlena Cieniecka, a wiceburmistrz Katarzyna Hamiga podziękowała artystce za udostępnienie prac, złożyła malarce wyrazy uznania za całokształt działalności i podziękowała za kultywowanie lokalnych tradycji.

W prezentowanych dziełach odbija się radość Jadwigi Tyksińskiej, którą artystka czerpie z pracy twórczej. Nietrudno dostrzec jej ogromną pasję, i – jak sama przyznaje – także tę wypływającą z potrzeby serca i miłości do Kłodawy. Wernisaż uświetnił występ zespołu ludowego Kłodawiacy. Wystawa będzie czynna do 11 sierpnia br.

Jadwiga Tyksińska to twórca ludowy, działacz społeczny, propagator kultury w całej Wielkopolsce. To także doświadczony samorządowiec. Jest kłodawską radną. W maju 2019 roku, podczas gali Kariatyd, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Kole, odebrała odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”, nadaną jej decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego, na wniosek Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Czytaj także: Jadwiga Tyksińska z odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej”

To był wyjątkowy „Casting” w Kłodawie!

Podczas I Gali Mistrzów Powiatu Kolskiego, w lutym br., Jadwiga Tyksińska znalazła się w gronie osób uhonorowanych statuetką w kategorii działalność społeczna.

Czytaj także: To była 1. Powiatowa Gala Mistrzów

zdjęcia: UMiG w Kłodawie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here