Jadwiga Tyksińska z odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej”

0
207
Jadwiga Tyksińska

Jadwiga Tyksińska z Kłodawy, decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego, na wniosek Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, odebrała dziś odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”. Ten miły dla niej akcent miał miejsce podczas gali Kariatyd.

Jadwiga Tyksińska znana i ceniona

Znana w środowisku lokalnym pani Jadwiga to twórca ludowy i działacz społeczny. Promuje tradycyjne rękodzieło i polskość w kulturze. Pochodzi z rodziny twórców ludowych, od pokoleń uzdolnionych plastycznie. Wielokrotnie nagradzana była na Przeglądach Kultury Ludowej. Jej obraz „Jan Paweł II”, zyskał rangę międzynarodową. Doceniona została w programie rozrywkowym „Mam Talent”, jako „malująca piaskiem”. Uczestniczy w pracach teatru amatorskiego i czynnie pomaga w organizacji życia religijnego na terenie Kłodawy. Tworzy ołtarze z okazji Bożego Ciała, Ołtarze Pańskie i szopki bożonarodzeniowe, plecie wieńce dożynkowe.

O jej twórczości oraz życiu zrealizowano filmy krótkometrażowe i dokumenty emitowane w Programie II Telewizji Polskiej. Liczne artykuły w przeglądach prasowych świadczą o zaangażowaniu Jadwigi Tyksińskiej w życie społeczne i kulturalne.
Pani Jadwiga z wielką pasją dzieli się swym talentem z młodym pokoleniem niemal w całej Polsce. Ponadto w tym roku na zaproszenie CKiS-u w Koninie przeprowadziła warsztaty tworzenia kwiatów, które później ozdobiły wielką palmę wielkanocną, jaka stanęła w ogrodzie kościoła ojców franciszkanów.

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości w kolskim MDK-u.

Więcej o Jadwidze Tyksińskiej. Kliknij

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here