W 100. rocznicę Koło uczciło pamięć bohaterów powstania wielkopolskiego

0
226

2018 to nie tylko jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości, ale także setna rocznica powstania wielkopolskiego. Z tej okazji, wczoraj, w całej Wielkopolsce odbyły się uroczystości upamiętniające to narodowowyzwoleńcze wydarzenia. Także Koło i nasz powiat uczciły pamięć bohaterów tamtych dni.

Kolskie uroczystości rozpoczęły o 16.20 zbiórką przed siedzibą starostwa, podniesieniem flag na maszt oraz uruchomieniem syren alarmowych. Następnie delegacje złożyły kwiaty pod umieszczonymi na budynku tablicami pamięci. Główna część obchodów miała natomiast miejsce w klasztorze ojców Bernardynów, gdzie odprawiona została msza święta, a dopełnieniem rocznicowych wydarzeń był przemarsz pod pomnik ku czci bojowników poległych o wolność ojczyzny, gdzie miały miejsce okolicznościowe przemówienia, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy Organizatorami jubileuszowych obchodów było Stowarzyszenie „Kolscy Patrioci”, burmistrz Koła i starosta kolski.

zdjęcia: Czytelnicy. Dziękujemy.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here