VII Festiwal Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej. Panie z Rzuchowa wyróżnione za ciasto drożdżowe!

0
214

Dzięki wygranej w rywalizacji na ciekawe stoisko z potrawami regionalnymi podczas Dnia Ogórka w Karszewie, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Rzuchowa reprezentowały powiat kolski podczas VII Festiwalu Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej. Ideą konkursu, który odbył się w Pile, była promocja staropolskiej kuchni regionu wielkopolski. Przystąpiło do niego 12 drużyn z całego województwa.

Każdy zespół miał za zadanie przygotować tradycyjną potrawę oraz słodki poczęstunek również w wersji sprzed lat. Na stole pań z Rzuchowa głównym daniem była kaczka po rzuchowsku w sosie winno-wiśniowym z kluchami na łachu oraz ciasto drożdżowe ze śliwkami. Ponadto gospodynie podały swojski smalczyk, ogórki kiszone, sałatki, pasztet z królika, tradycyjny barszcz czerwony, kosie mleko i kozi ser.

W składzie rzuchowskiej drużyny znalazły się panie z KGW z Rzuchowa: przewodnicząca Grażyna Budzińska, a także Renata Chwiałkowska, Róża Świątek, Mariola Ciszewska i Maria Bilińska. Towarzyszyli im wicestarosta Marek Banaszewski oraz radny gminy Dąbie, Tadeusz Chwiałkowski.
KGW z Rzuchowa otrzymało wyróżnienie za ciasto drożdżowe i wysoką punktację za potrawę z kaczki. Panie wróciły z nowymi doświadczeniami i już planują, jakimi specjałami zaskoczą w przyszłym roku.

źródło i zdjęcie: Urząd Miejski w Dąbiu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here