Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzili też w Brdowie

0
107

Dzieci z przedszkola w Brdowie uczestniczyły w Międzynarodowym Dniu Pizzy, obchodzonym w wielu krajach Europy i świata. W tym celu dzieci, pod opieką pań, udały się do miejscowej pizzerii. Tam w ramach preorientacji zawodowej zapoznały się z etapami przygotowywania potrawy. Kucharka wymieniła składniki potrzebne do wyrobu potrawy, a maluchy zobaczyły specjalny piec do wypieku tego przysmaku. Poznały również pracę pań kelnerek, które pokazały dzieciom, jak prawidłowo i pięknie przygotować stół oraz nakrycia do posiłku. Dzieci pytały panią kelnerkę o plusy i minusy zawodu. Dowiedziały się, że plusem jest kontakt z drugim człowiekiem, a minusem wielu zamawiających w tym samym czasie. Następnie wspólnie z opiekunkami usiadły przy wspólnym stole i skosztowały po kawałku pizzy. Podczas posiłku opiekunki przypomniały dzieciom, z jakiego kraju pochodzi ta potrawa i jak prawidłowo posługiwać się sztućcami.

Po powrocie do przedszkola maluchy wykonały prace plastyczne związane z pizzą. Przypomniały także o zasadach prawidłowego zachowania się przy stole. Było to kolejne przedsięwzięcie, podczas którego dzieci w przedszkolu poznają różne zawody.

źródło i zdjęcia: ZS w Brdowie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here