Od poniedziałku, 25 maja br., wraca bezpośrednia obsługa w urzędach

0
120
IMG_20200207_144224_1-2

Od poniedziałku, 25 maja br., na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 16 maja 2020 urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Przy zachowaniu reżimu, możliwe będzie osobiste załatwianie spraw. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi, nie wliczając osób obsługujących interesantów.

Stosowne komunikaty w tej mierze, z określeniem zasad reżimu sanitarnego, na swoich stronach internetowych, opublikowały już niektóre samorządy powiatu kolskiego. „Starostwo Powiatowe w Kole informuje, że od poniedziałku, tj. 25 maja br., przy zachowaniu wymogów sanitarnych, będzie możliwość osobistego załatwiania spraw bezpośrednio w danym wydziale. Informujemy również, że dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Przypominamy także, by oczekując na spotkanie z urzędnikiem, ze względu na własne bezpieczeństwo, zachować odpowiedni dystans od innych oczekujących. W miarę możliwości prosimy nadal o załatwianie spraw w formie elektronicznej lub telefonicznie, a także o ograniczenie osobistych wizyt w siedzibie Starostwa Powiatowego” – czytamy na oficjalnej stronie Starostwa Powiatowego w Kole.

 

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here