Brdowscy wioślarze wznowili treningi!

0
52
98359577_873097499864035_5191877353554313216_n

Brdowscy wioślarze wznowili treningi. Do końca tego tygodnia będą trenować jeszcze na jedynkach wyczynowych oraz szkoleniowych zwanych w żargonie wioślarskim „bananami” lub „bączkami”, a od poniedziałku wszystkie grupy przechodzą do trenowania w większych osadach. Na wodzie pojawi się czwórka podwójna że sternikiem dziewcząt i chłopców oraz dwójka i jedynka.

Cała procedura treningowa odbywa się w reżimie sanitarnym oraz z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Sportu. Na razie na wodzie trenują tylko osoby przygotowujące się do mistrzostw Polski w kategorii młodzik oraz junior młodszy. Po pierwszym treningu nikt nie chciał zejść z łodzi, ale nic w tym dziwnego. Tak długi okres trenowania tylko „na sucho”, czyli z wykorzystaniem ergometru wioślarskiego wzmógł tylko apetyt na ćwiczenia na akwenach. Nie przeszkadzały nawet wysokie fale, na których podopieczni trenera Bartosza Mikołajczyka radzą sobie bardzo dobrze. Oprócz trenera i zawodników trening obserwował dyrektor szkoły w Brdowie Dariusz Racinowski, który, podobnie jak młodzież, nie krył radości, że w końcu może wejść na motorówkę i obserwować poczynania swoich uczniów, przygotowujących się do najważniejszych regat w sezonie. – Czekamy na nie i mamy nadzieję, że się odbędą – mówi trener.

źródło i zdjęcia: MKS „Brdów”


Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here