Ulica Kopernika w Babiaku po przebudowie

0
72
Resized_20200730_100207

Prace budowlane związane z przebudowę odcinka ulicy Kopernika w Babiaku zostały zakończone. Umowa z wykonawcą prac została podpisana w lutym br., a zakres robót obejmował wykonanie nakładki z betonu asfaltowego na istniejącej jezdni, przebudowę chodnika, budowę miejsc o nawierzchni utwardzonej i zagospodarowanie terenu zielenią. Długość zmodernizowanej nawierzchni wynosi 0,148 km.

Inwestycja kosztowała 153 373,62 złote, z czego 92 024 złotych pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych. Brakującą kwotę wyłożyła gmina Babiak z własnego budżetu.

Ulica Kopernika w Babiaku stanowi ciąg komunikacyjny łączący się z drogą wojewódzką nr 263 Słupca-Dąbie, zatem realizacja zadania spełniła cel, jakim jest połączenie z drogą wyższego rzędu. Ponadto dzięki inwestycji zwiększyła się dostępność do istniejących obiektów użyteczności publicznej.

Czytaj także: Będą budowane kolejne drogi. Umowy na dofinansowanie podpisane

źródło i zdjęcie: Urząd Gminy w Babiaku

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here