Kamil Jaroszewski z Babiaka „Z pasją po zdrowie Sebastiana”!

0
169
Kamil

To już czwarty dzień wyprawy Kamila Jaroszewskiego, której przyświeca szczytny cel. Jej hasło brzmi „Z pasją po zdrowie Sebastiana”. A jest o co walczyć. To nie tylko pokonane kilometry, ale także zebrane złotówki, które mają pomóc 12-latkowi z Koła w walce z rakiem. Wspiera go w tym pasjonat rowerów z Babiaka, dla którego przygoda z jednośladem rozpoczęła się 15 lat temu. Jeździł sam, ale też z grupą MTB Koło Team, z którą pokonywał przede wszystkim górskie trasy.

Dwa lata temu postanowił objechać Polskę dookoła, niemal po linii granicznej. Zaczął od wybrzeża. Pierwszy odcinek ze Szczecina do Krynicy Morskiej liczył 1 155 km. Rok później przejechał wzdłuż wschodniej granicy. Wówczas przemierzył niemal 2 400 km. W tym roku natomiast postanowił zmierzyć się z trzecim etapem, którego trasa wiedzie górskimi szlakami oraz wzdłuż zachodniej granicy. Wyprawa ma się zakończyć w Szczecinie, czyli tam, gdzie w 2018 roku się rozpoczęła. I w taki sposób, w miniony poniedziałek, 27 lipca, Kamil Jaroszewski, w Przemyślu, zaczął odmierzać około 1 400 km, których pokonanie ma mu zająć okolu 20 dni.

Tym razem jednak rowerowa przygoda wiąże się z dobroczynnością Ostatniemu etapowi podróży przyświeca szczytny cel. Chciałem powiązać moją wyprawę z pomocą komuś potrzebującemu. W znalezieniu takiej osoby pomogli mi pracownicy Urzędu Miejskiego w Kole, którzy zasugerowali, że dobrze byłoby wesprzeć chorego 12-letniego chłopcamówi Kamil Jaroszewski.

Chłopcem tym jest Sebastian, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, którego ciężko doświadcza choroba nowotworowa. U dwunastolatka z Koła, w grudniu 2019 roku, zdiagnozowano złośliwy nowotwór wątroby. W marcu chłopiec przeszedł jej przeszczep. Teraz wymaga chemioterapii i opieki poradni transplantologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka. Sebastian jest podopiecznym fundacji „Serce dziecka”.

Wyprawa Kamila Jaroszewskiego przebiega pod hasłem „Z pasją po zdrowie Sebastiana”. Ma ona na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację chłopca. Akcję wsparło już wielu partnerów. To instytucje, organizacje, stowarzyszenia, przedsiębiorcy i samorządy. Na konto chłopca wpływają środki w darowizn. 

Wyczyn i jego cel wzbudzają powszechny szacunek i uznanie. Kamil miłych gestów i ciepłych słów doświadcza od mieszkańców wszędzie, gdzie się pojawi. Sam przyznaje, że ludzie, których spotyka, są bardzo mili, a w urzędach miast, do których przyjeżdża, samorządowcy wiedzą, jaki cel mu przyświeca.Są naprawdę wspaniali, gościnni i serdeczni mówi cyklista z Babiaka, który na bieżąco relacjonuje wydarzenia z trasy na swoim profilu na Facebooku https://www.facebook.com/kamil.jaroszewski.18 i zachęca do dokonywania wpłat dla Sebastiana.

Każdy może włączyć się do tej pomocy. Wpłat można dokonywać na indywidualne konto chłopca 18 1090 1203 0000 0001 4489 9489. Pieniądze w całości przeznaczone zostaną na potrzeby 12-latka z Koła.

zdjęcia: archiwum prywatne Kamila Jaroszewskiego/Facebook

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here